نماینده ولی فقیه در استان بوشهر:
شهید ابوتراب عاشوری پرچمدار انقلاب اسلامی در استان بوشهر بود
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه شهید ابوتراب عاشوری پرچم‌دار انقلاب اسلامی در استان بوشهر بود، گفت: این شهید والامقام در جریان مبارزات ستم شاهی با تمام وجود در خدمت اسلام، انقلاب اسلامی و ولایت بود.
كدخبر: 75295
1401/05/11

 

به گزارش مبشرین، حجت الاسلام والمسلمین غلامعلی صفایی بوشهری شامگاه دوشنبه در مراسم چهل و چهارمین سالگرد شهادت شهید حجت الاسلام والمسلمین ابوتراب عاشوری از پرچمداران انقلاب اسلامی در استان بوشهر، با گرامیداشت یاد و خاطره این شهید والامقام، اظهار داشت: بر اساس آیات قرآن کریم انسانی که دارای ایمان حقیقی و اهل علم باشد خداوند متعال آن را بزرگ و جاوید می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه انسان مانا از جایگاه الهی برخوردار است تصریح کرد: کسانی که دارای ایمان ریشه‌داری باشند خداوند متعال به آنان علم اعطا می‌کند تا همیشه تاریخ مانا باشد.

امام جمعه بوشهر با برشمردن ویژگی برخی از علما و روحانیون برجسته در تاریخ اسلام و استان بوشهر گفت: شهید شیخ ابوتراب عاشوری از این قبیل افرادی است که جایگاه الهی دارند.

وی این افراد را مرجع و دارای تسلط علمی، آگاه به زمان، عارف و عالی مقام دانست و خاطرنشان کرد: شهید عاشوری درحالی که در سخت‌ترین شرایط اجتماعی و تحت فشار ساواک بود ولی یک لحظه از هدف خود عقب‌نشینی نکرد تا به درجه الهی رسید.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری، منزل شهید عاشوری را اقامتگاه و سکونتگاه انقلابیون، افراد مستضعف و بی‌بضاعت دانست و تصریح کرد: انسان‌هایی که جاوید الهی می‌شوند در هیچ زمانی از خاطره‌ها پنهان نمی‌شوند و هر سال یادبود و سالگرد آنان باشکوه‌تر برگزار می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با استناد به آیات قرآن مجید که انسان‌هایی که در راه خدا کشته می‌شوند مرده نیستند بلکه آنان نزد ایزد منان روزی می‌خورند، افزود: افرادی که در راه خدا شهید می‌شوند حیات عرشی پیدا می‌کنند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه شهید یک حیات آسمانی و الهی دارد گفت: شهید ابوتراب عاشوری اهل ایمان به معنای دقیق و علم بود.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری با برشمردن دیگر ویژگی‌های شهید عاشوری تصریح کرد: شهید عاشوری در خدمت اسلام، مسلمین و مکتب اهل بیت علیهم السلام بود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با گرامیداشت یاد و خاطره همسر شهید حاج شیخ ابوتراب عاشوری بیان کرد: این بانو همواره در کنار شهید عاشوری بود و در مبارزات نقش مهمی ایفا کرد.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه شهید ابوتراب عاشوری پرچم‌دار انقلاب اسلامی در استان بوشهر بود، گفت: این شهید والامقام در جریان مبارزات ستم شاهی با تمام وجود در خدمت اسلام، انقلاب اسلامی و ولایت بود.

 

منبع: