اولین شب قدر زائر امام حسین (ع) شوید+لینک ثبت‌نام
خادمان حرم امام حسین (ع) با توجه به اعمال برخی محدودیت‌ها برای حضور عاشقان حسینی در کربلا همزمان با شب‌های قدر، اقدام به نام‌نویسی زیارت نیابتی سیدالشهدا (ع) در اولین شب از شب‌های قدر کردند.
كدخبر: 68771
1400/02/10

به گزارش مبشرین به نقل از فارس، هر ساله جمعی از عاشقان اهل بیت (ع) در شب‌های قدر به حرم امام حسین (ع) مشرف می‌شدند تا این شب‌های سرنوشت‌ساز  را در حرم سیدالشهدا (ع) احیا بدارند.

از سال گذشته با توجه به شیوع کرونا امکان تشرف زائران خارجی به عتبات نبود و حتی با توجه به فراگیری کرونا برخی از شهرهای عراق قرنطینه شد.

امسال در آستانه شب‌های سرنوشت‌ساز قدر، خادمان حرم امام حسین (ع) با اجرای طرح زیارت نیابتی اباعبدالله (ع) در اولین شب قدر، سعی دارند تا نائب‌الزیاره عاشقان و دلدادگان حسینی که توفیق زیارت کربلا را به دلیل شیوع کرونا ندارند، باشند.

بر همین اساس، نام‌نویسی از علاقه‌مندان به زیارت نیابتی امام حسین (ع) در اولین شب قدر آغاز شده است و عاشقان زیارت کربلا می‌توانند با ثبت‌نام در این سامانه زائر کربلا شوند.

ثبت‌نام زیارتی شب اول قدر همزمان با شب نوزدهم ماه مبارک رمضان تا شنبه ساعت ۱۷:۳۰ به وقت ایران (۱۹ به وقت عراق) ادامه دارد که علاقه‌مندان برای ثبت‌نام می‌توانند به اینجا مراجعه کنند.

به گزارش فارس، شب نوزدهم ماه مبارک رمضان اولین شب قدر است که در روایات این شب به عنوان شب نوشته شدن سرنوشت یک سال مطرح شده است. همچنین شب بیست‌ویکم ماه رمضان به عنوان شب دوم قدر سرنوشت یک ساله افراد تثبیت و شب بیست‌وسوم به عنوان سومین شب قدر این سرنوشت امضا خواهد شد.

منبع: