تولید نرم افزار گرافیکی «ردپایی از خدا»، ویژه کودکان
حجت الاسلام شهباز گفت: در واقع، این اثر در صدد ایجاد یک ارتباط ذهنی و قلبی زیبا بین کودک و خداست، داستانها، نمایش حکمت، مهربانی، علم، قدرت و دستگیری و حمایت خدا از بندگان است.
كدخبر: 68442
1400/01/30

به گزارش مبشرین به نقل از حوزه، کشاورز پیر گندم ها را درو کرد و آنجا نشست. زنبوری آمد و دانه‌ای برداشت و رفت. زنبور چندین بار این کار را تکرار کرد. کشاورز، زنبور را دنبال کرد تا به لانه گنجشکی رسید که گنجشک کوری در آن زندگی می‌کرد. با دیدن این صحنه اشک در چشمان پیرمرد حلقه زد.  «وَکَأَیِّنْ مِنْ دَابَّةٍ لَا تَحْمِلُ رِزْقَهَا اللَّهُ یَرْزُقُهَا وَإِیَّاکُمْ؛ موجودات زیادی هستند که نمی‌توانند روزی خود را به دست آورند خدا آنها و شما را روزی می‌دهد.» عنکبوت/۶۰

این یکی از ۳۰ داستان قرآنی است که در قالب نرم‌افزاری به نام «ردپایی از خدا» توسط حجت الاسلام ابوالقاسم شهباز، این روحانی نویسنده و خوش ذوق و استاد حوزه علمیه اصفهان، اخیرا تولید و در دسترس عموم مردم قرار گرفته است.

حجت الاسلام شهباز بیان کرد:  اپلیکیشن «ردپایی از خدا» با طراحی و گرافیک بسیار زیبا به سه زبان زنده دنیا (فارسی، عربی و انگلیسی) همراه با صوت، تهیه و در دسترس خانواده های خداجو قرار گرفته است. هر داستان مزین به یک پیام قرآنی شده تا بر نورانیت و تاثیر آن بیفزاید.

وی پیرامون محتوای این نرم افزار تولید شده برای کودکان گفت: محور اصلی این داستانها خداست، گرچه هر داستان پیام اخلاقی هم دارد.

مولف حوزوی با بیان اینکه مخاطب این اثر، کودکان و نوجوانان هستند به خصوص گروه سنی دبستان، افزود: اما این که هدف از تولید این مجموعه چیست؟ مدت مدیدی بود در این فکر بودم که خدا را چگونه می‌توان به کودکان معرفی کرد؛ خدای مجردی که نه قابل دیدن است و نه می‌توان عکس و تصویری از او به وجود آورد! اما آیا هیچ راهی برای ملموس کردن خدا برای انسان وجود ندارد؟! این نرم‌افزار به همین غرض ساخته شده است تا دست خدا و تاثیر او را در زندگی انسانها برای کودکان آشکار کند.  

حجت الاسلام شهباز عنوان کرد: در واقع، این اثر در صدد ایجاد یک ارتباط ذهنی و قلبی زیبا بین کودک و خداست، داستانها نمایش حکمت، مهربانی، علم، قدرت و دستگیری و حمایت خدا از بندگان است، ماموران و سربازان خدا همه جا هستند و برای کمک آماده‌اند و خدا حتی به دعای مورچه‌ای توجه می‌کند.

نویسنده حوزوی ادامه داد: به طور کلی داستان به دلیل درگیر کردن احساسات و عواطف انسان و به سبب ماندگاری بیشتر در حافظه، تاثیر شگرفی در تربیت دارد.

وی توضیح داد: نزدیک به ۱۸۰۰ آیه قرآن (یعنی چیزی در حدود یک سوم) حکایتگری و داستان تربیتی و درس‌آموز است، وقتی خود خدا از این مسئله به خوبی بهره برده است ما نیز در تربیت دینی فرزندانمان باید از داستان، حداکثر بهره را ببریم.    

گفتنی است، اپلیکیشن «ردپایی از خدا» هم اکنون در کافه بازار قابل دانلود و نصب بر روی گوشی و تبلت می‌باشد.

https://cafebazaar.ir/app/com.rdgod.mjavad

تولید نرم افزار گرافیکی «ردپایی از خدا»، ویژه کودکان

 

منبع: