نباید محتوای برنامه هیچ مسجد و هیئتی خالی از مفاهیم قرآنی باشد
حجت الاسلام سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در دیدار با حجت الاسلام اخوان صباغ بر لزوم فعالیت‌های قرآنی در مساجد و هیات ها تاکید کرد.
كدخبر: 64409
1399/10/24

به گزارش مبشرین به نقل از مهر، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با رئیس سازمان دارالقرآن الکریم دیدار و گفتگو کرد.

این جلسه با حضور حجت الاسلام سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام مهدی اخوان صباغ رئیس سازمان دارالقرآن الکریم، مهدی قره‌شیخلو رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و دکتر محمدی مدیرکل برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات سازمان تبلیغات اسلامی در محل سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

در این دیدار رئیس سازمان دارالقرآن الکریم گزارشی از فعالیت‌های قرآنی سازمان دارالقرآن الکریم به ویژه در حوزه فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، تبلیغی و ترویجی و نیز رویکرد جدید در زمینه تعلیم و تربیت را به حجت‌الاسلام خاموشی ارائه نمود.

در ادامه رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه بر اهمیت توسعه فعالیت‌های قرآنی و نیز عجین بودن قرآن با فرهنگ هیئات اشاره نموده و تأکید کرد، نباید محتوای برنامه هیچ مسجد و هیئتی خالی از قرائت، کرسی تلاوت و فعالیت‌های قرآنی باشد.

حجت الاسلام خاموشی سازمان دارالقرآن الکریم را کانون فعالیت‌های قرآنی در شبکه‌های اجتماعی بر شمرده و توسعه فرهنگ و آموزه‌های قرآنی را در منازل ضروری دانست و گفت: باید این فرهنگ در حوزه‌های مدنی، هیئت‌ها و تشکل‌ها نیز توسعه یابد.

وی خواستار ارتباط بیشتر سازمان دارالقرآن الکریم با دانشگاه علوم قرآنی سازمان اوقاف در حوزه پژوهشی شد و در پایان بر لزوم راه‌اندازی جلسات تفسیر قرآن کریم در استان‌ها و شهرستان‌های کشور تاکید کرد.

در ادامه این نشست، راهکارهای همکاری و تعامل بیشتر دو دستگاه بررسی و در این مورد بحث و تبادل نظر شد.

منبع: