نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر:
حاج قاسم سلیمانی سردار دفاع نظامی و شهید فخری‌زاده سردار علوم استراتژیک بود
حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری گفت: شهید فخری زاده در عرصه تولیدات علمی افق‌های خودکفایی را رد کرده و در اندیشه مرجعیت علمی برای ایران بودند و در عرصه پدافند هسته‌ای در صنعت دفاعی پیشگام، مؤثر و مؤسس بودند؛ حاج قاسم سلیمانی سردار دفاع نظامی و شهید محسن فخری زاده سردار علم و نوآوری به ویژه علوم استراتژیک و راهبردی بود.
كدخبر: 60920
1399/09/10

به گزارش مبشرین، حجت الاسلام والمسلمین غلامعلی صفایی بوشهری شامگاه یکشنبه در مراسم مجازی بزرگداشت مقام شهید محسن فخری زاده در استان بوشهر، اظهار داشت: ملت ایران در یک سال گذشته دو سردار مهم و مؤثر خود را در جبهه مقاومت و پیشرفت از دست داده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه شهید فخری زاده در عرصه جهاد از همان ابتدا در خدمت انقلاب بود، بیان کرد: این شهید عزیز در دوران دفاع مقدس از رزمندگان پیشگام و در قائله کردستان حضور فعال در مقابله با جریان ضد انقلاب داشته و بعد از جنگ تحمیلی نیز حضوری مهم، مؤثر و پیشگام در عرصه تولید صنایع اقتدار آفرین دفاعی و هسته‌ای داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری گفت: شهید فخری زاده در عرصه تولیدات علمی افق‌های خودکفایی را رد کرده و در اندیشه مرجعیت علمی برای ایران بودند و در عرصه پدافند هسته‌ای در صنعت دفاعی پیشگام، مؤثر و مؤسس بودند؛ حاج قاسم سلیمانی سردار دفاع نظامی و شهید محسن فخری زاده سردار علم و نوآوری به ویژه علوم استراتژیک و راهبردی بود.

وی یادآور شد: شهید فخری زاده یک شخصیت عارف، اهل عبادت و ادبیات عرفانی بود و هرکسی با ایشان می‌نشست از روحیه اخلاق مدارای، عرفان علمی و ولایتمداری ایشان بهره می‌برد؛ شهید فخری زاده گنجینه جامعی از معارف دینی، عرفانی، علوم و فناوری‌های نوپیدا و استراتژیک به ویژه در حوزه هسته ای و صنایع دفاعی بود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: این شهید بزرگوار به جهت خلاقیتی که داشتند در هر عرصه‌ای که نظام و جامعه نیاز پیدا می‌کرد اقدام به تولید علم و محصولات دانش بنیان از جمله کیت‌های آزمایشگاهی ویروس کرونا و در رابطه با درمان و پیشگیری بیماری کووید ۱۹ نیز ورود پیدا کردند و از پنج مرحله تولید به چهار مرحله از جمله آزمایش واکسن بر حیوانات دست یافته و در مرحله آزمایش انسانی بودند؛ امید می‌رود این محصول و این مرحله از کار نیز به خوبی انجام شود و تلاش این دانشمند بزرگ به وسیله شاگردان آن به نتیجه برسد.

شهید فخری زاده ولایتمدار و مطیع رهبر معظم انقلاب بود

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری ادامه داد: شهید فخری زاده در عرصه ولایتمداری مطیع رهبر معظم انقلاب بود و هرجایی که رهبری دستور می‌دادند در عرصه‌هایی که می‌توانستند حضور پیدا کنند ایشان علمدار آن جریان می‌شدند.

وی تاکید کرد: این ترور نشان می‌دهد دانشمندان ایرانی به مرحله‌ای از رشد و پیشرفت در عرصه‌های علم و فناوری به خصوص در زمینه علوم هسته‌ای رسیده اند که موجب ترس دشمنان شده به این جهت آنها تصمیم می‌گیرند و برای جنایت آن هم به شکل ترور حرکت ایجاد می‌کنند که این نشان از اقتدار ایران دارد.

ترور شهید فخری زاده نشان از خوی جنایت و خباثت سران جنایتکار جهان، منطقه و مزدوران داخلی دارد

امام جمعه بوشهر اضافه کرد: ترور شهید فخری زاده نشان از خوی جنایت، خباثت، شقاوت و جهان خواری سران جنایتکار آمریکا، رژیم اشغالگر قدس، شیوخ مرتجع منطقه و عوامل و مزدوران داخلی و منافق آنها دارد.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری گفت: یک اتحادیه سیاه و خبیث که به دنبال جهان‌خواری، تسلط بر مراکز قدرت و چپاول ثروت است و در تلاش هستند جهان انقلابی به ویژه ایران را دچار بحران و براندازی کنند این چنین بزرگان علم و فناوری حوزه دفاع مقدس و نیروهای انقلابی را مورد حمله قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: در این شرایط خود را حامی حقوق بشر جلوه می‌دهند و از آن طرف کشورهایی مانند ایران که خود قربانی تروریسم هستند را حامی تروریسم جلوه می‌دهند اما انقلاب اسلامی با وجود جوانان انقلابی این هندسه و نظم نوینی که ایجاد شده را برهم خواهد زد.

دست‌های پشت پرده، طراحان، عوامل، مسببان و حامیان این جریان افشا شوند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: امروز تمام مردم ایران و نیروهای انقلابی توقع دارند در گام نخست دست‌های پشت پرده، طراحان، عوامل، مسببان و حامیان این جریان افشا شوند و با یک دیپلماسی قوی حقوقی در مجامع جهانی محاکمه شوند.

وی بیان کرد: هرچند مجامع جهانی نیز در دست آنهاست ولی طرح عمومی، دیپلماسی حقوقی و سیاسی باید به سمت جهادگری رود و از روحیه مکث، مماشات و ترس کنار رود و با اقدام انقلابی حقوقی ماهیت این افراد و این کشورها در سطح عمومی جهان افشا شوند.

ترور شهید فخری زاده یک تهدید بزرگ جهانی است

امام جمعه بوشهر گفت: اگر امروز شهید فخری زاده به جرم دانشمند هسته‌ای و یک عنصر خیلی قوی برای یک نظام انقلابی ترور می‌شود فردا نخبگان دیگر کشورها نیز به جرم نخبگی در معرض و تهدید ترور قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: ترور شهید فخری زاده یک تهدید بزرگ جهانی است و نشان می‌دهد هر کشوری که دانشمندی داشته باشد باید از دشمنی رژیم صهیونیستی و آمریکا بترسد و اگر با این حرکت یک برخورد قاطع از ناحیه درون کشور، تمام نیروهای انقلابی و حتی دانشمندان روشن ضمیر جهانی نشود آنها باز هم جرأت انجام حرکت‌های دیگری را به خود می‌دهند.

هر مقدار به سران کشورهای استکباری امتیاز داده می‌شود باز هم بسنده نمی‌کنند

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری یادآور شد: هر مقدار به این کشورها امتیاز داده می‌شود آنها به دلیل داشتن روحیه جهانخواری باز هم بسنده نمی‌کنند و در این شرایط تنها خط مقاومت است که باید در مقابل آنها قرار گیرد چون آنها از جان و مال خود می‌ترسند.

وی تاکید کرد: شهادت شهید فخری زاده موجب بالندگی، وحدت و اقتدار نظام می‌شود و چهره دشمن را افشا و زمینه سقوط آنها را فراهم کرد.

منبع: