۷۱ کارگاه تولید ماسک با مشارکت گروه‌های جهادی استان بوشهر راه‌اندازی شد
فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر از راه‌اندازی ۷۱ کارگاه تولید ماسک با مشارکت گروه‌های جهادی خبر داد و گفت: این فعالان عرصه مقابله با ویروس کرونا به‌طور میانگین روزانه ۳۰ هزار ماسک تولید و بین مردم توزیع می‌کنند.
كدخبر: 47853
1399/01/02

به گزارش مبشرین به نقل از تسنیم، سردار علی رزمجو  در بررسی تولید ماسک، با تاکید بر توجه به توصیه‌های وزارت بهداشت در مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: تنها راه شکست این ویروس و مصون ماند همه مردم از بلایای آن در خانه ماندن و رعایت موارد بهداشتی است.

وی به نقش مهم گروه‌های جهادی در عرصه مبارزه با ویروس کرونا پرداخت و بیان کرد: در این راستا فعالان عرصه جهاد و مقابله با ویروس کرونا ضمن شرکت در تولید محصولات مورد نیاز جامعه در امر توزیع آن اقدام می‌کنند.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر از راه‌اندازی 71 کارگاه تولید ماسک با مشارکت گروه‌های جهادی خبر داد و گفت: این فعالان عرصه مقابله با ویروس کرونا به‌طور میانگین روزانه 30 هزار ماسک تولید و بین مردم عرضه  می‌کنند.

رزمجو  از تشکیل 105 گروه جهادی و بسیجی برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد و خاطرنشان کرد: تاکنون 105 گروه جهادی و بسیجی در استان بوشهر تشکیل شده و در 200 پست ایست بازرسی در شهر‌ها و بخش‌ها فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به نقش مهم بسیجیان در ضدعفونی معابر و نقاط و مکان‌ها گفت: تاکنون بسیجیان افزون بر 3 هزار مکان مذهبی، فضاهای آموزشی و معبر علیه ویروس کرونا ضدعفونی کرده‌اند.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به توزیع بسته معیشتی میان افراد نیازمند که در بحران ویروس کرونا دچار مشکلات اقتصادی شده‌اند افزود: تاکنون 4 هزار و 400 بسته معیشتی مواد غذایی 500 هزار تومانی بین نیازمندان  استان بوشهر توزیع شده است.

رزمجو با اشاره به مشارکت بسیجیان در طرح غربالگری تشخیص کرونا  در استان بوشهر تصریح کرد: بسیجیان استان بیش از 100 هزار نفر با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی غربالگری کرونا کرده‌اند.

فرمانده سپاه شهرستان بوشهر هم با تاکید بر اینکه اگر مردم توصیه‌های وزارت بهداشت را رعایت کنند و از خانه بیرون نروند کرونا کنترل می‌شود اظهار داشت: مردم استان با ثبت نام در این سامانه، نظام سلامت را در پیشگیری، شناسایی و مراقبت افراد جامعه در مقابل بیماری کرونا یاری خواهند کرد.

 

 سرهنگ غلامرضا شهابی با تاکید بر پیوستن هر چه سریع‌تر به سامانه غربالگری ویروس کرونا افزود: مشارکت مردم در اجرای این طرح می‌تواند ما را در کنترل و درمان سریع‌تر این بیماری کمک کند.

منبع: