تغییرات شیوه‌نامه چهل‌ودومین مسابقات قرآن اوقاف در کدام بخش است
شیوه‌نامه چهل‌ودومین دوره مسابقات سراسری قرآن، که تاکنون بیش از ۸۰ درصد آن آماده شده است، دهه اول دی‌ماه ابلاغ می‌شود.
كدخبر: 44714
1397/09/28

به گزارش مبشرین به نقل از ایکنا؛ شیوه‌نامه مسابقات سراسری قرآن که هر سال پس از تدوین نهایی حوالی بهمن‌ماه به سراسر کشور ابلاغ می‌شود، امسال و در چهل‌ودومین دوره، اوایل دی‌ماه ابلاغ خواهد شد.

شیوه‌نامه جدید به لحاظ اجرایی، تغییرات چندانی نخواهد داشت و اگر تغییری انجام شود، بیشتر در بحث محتوایی خواهد بود که حاکی از رسیدن به ثبات در بخش اجرایی پس از تغییرات گسترده طی سال‌های اخیر، است.

تاکنون حدود ۸۰ درصد شیوه‌نامه چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن آماده شده که از جمله تغییرات محتوایی در بخش آوایی و نغمات دینی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی مقنی، معاون مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، در مورد آخرین وضعیت شیوه‌نامه مسابقات سراسری قرآن، به خبرنگار ایکنا، گفت: این تغییرات، عمدتاً محتوایی خواهد بود، مانند حذف رشته مقطع‌خوانی گروهی بنا بر تشخیص کارشناسان است.

مقنی در مورد به‌روزرسانی میزان جوایز نقدی با توجه به شرایط اقتصادی اخیر، گفت: در بخش هم‌خوانی و هم‌سرایی در سال ۹۷ جوایز به میزان قابل توجهی افزایش یافت و به بیش از دو برابر سنوات قبل رسید، اما در بخش آوایی شاهد تغییر جدی نیستیم.

معاون مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف در مورد وضعیت بنیاد مسابقات قرآن، اظهار کرد: بنا بر حکمی که نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف داده است، در حال حاضر دوره استقرار خود را سپری می‌کند و بنیاد یکباره استقرار نخواهد یافت.

مقنی به ابلاغ تشکیل بنیاد مسابقات قرآن از سوی رئیس قبلی سازمان اوقاف و موافقت رئیس جدید با این بنیاد اشاره کرد و در مورد بحث استعفای یکی از اعضای هیئت امنای بنیاد گفت: عضو مستعفی با توجه به اینکه عضو کمیته نظارت و ارزیابی مسابقات بودند، به تشخیص خودشان شرایط برای عضویت در هیئت امنای بنیاد را میسر ندیدند. البته احتمال تغییر در هیئت امنای بنیاد مسابقات وجود دارد.

منبع: