شنبه 15 بهمن سال 1401 Sat, 04 Feb 2023 03:02:53 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 77372       تاریخ : 1401/06/25 11:20:45
 امام جمعه موقت بوشهر: حماسه پیاده‌روی در دشت کربلا نشان از اقتدار مسلمانان است

امام جمعه موقت بوشهر: حماسه پیاده‌روی در دشت کربلا نشان از اقتدار مسلمانان است

امام جمعه موقت بوشهر حماسه پیاده‌روی در دشت کربلا را نشان از اقتدار مسلمانان و قدرت شیعه دانست و اظهار داشت: اربعین حسینی تجسم عینی بصیرت، ولایت‌مداری و اقتدار مسلمانان برای تحقق تمدن نوین اسلامی است.

به گزارش مبشرین به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام یوسف جمالی در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر امروز با تسلیت اربعین حسینی، حماسه پیاده‌روی در دشت کربلا را نشان از اقتدار مسلمانان و قدرت شیعه دانست و اظهار داشت: اربعین حسینی تجسم عینی بصیرت، ولایت‌مداری و اقتدار مسلمانان برای تحقق تمدن نوین اسلامی است.

خطیب نماز جمعه بوشهر، با اشاره به اینکه زائران اربعین حسینی تمثال شهید حاج قاسم سلیمانی، حاج ابومهدی مهندس و شهدای مدافع حرم را به همراه دارند خاطر نشان کرد: این نشان دهنده این است که جبهه مقاومت زنده و پویا است و دشمن از تفکر شهید سلیمانی و جبهه مقاومت در هراس و وحشت است.

وی با قدردانی از ستاد بازسازی ‌عتبات عالیات استان بوشهر در استقرار موکب در مسیر زائران اربعین حسینی گفت: خدمات مردم ولایی استان بوشهر در اربعین حسینی درخور تحسین و سپاسگزاری است.

امام جمعه موقت بوشهر، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس با استناد به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: 8 سال دفاع مقدس گنجینه مهم و عظیم است و مربوط به یک مقطع تاریخی نیست بلکه سرمایه مهم نظام اسلامی است و تداوم دارد.

جمالی با بیان اینکه دشمنی‌ها علیه نظام اسلامی ایران تمام نمی‌شود بلکه رنگ عوض می‌کند افزود: مسیر مقابله با دشمنان نظام اسلامی ایران همان 8 سال دفاع مقدس است.

خطیب نماز جمعه بوشهر، با قدردانی از تلاش نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در مذاکره هسته‌ای برجام تصریح کرد:  در مذاکرات همان مسیر و راه بر اساس وعده‌های الهی، توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، منافع مردم و تأیید بر استیفای حقوق ملت طی می‌کنند.

وی با بیان اینکه دنیا، آمریکا و چند کشور اروپایی نیست تصریح کرد: دولت سیزدهم در همین مدت نشان داده است که توجه ویژه‌ای به کشورهای همسایه دارد و ظرفیت‌های جدیدی ایجاد می‌کند.

امام جمعه موقت بوشهر، برجام را ابزار دست دشمن دانست و خاطر نشان کرد: دشمن از طریق برجام، اقتصادی ایران را هدف قرار داد که آن را شرطی کند و در این راستا هر گاه خواستند مشکل و بحران ایجاد کردند و دشمن در این عرصه به اهداف خودش نگاه می‌کند.

جمالی اضافه کرد: برای مقابله با اهداف دشمن، لازمه آن این بود که در بخش اقتصادی در حوزه ساختار، روش‌ها و سیاست‌ها تحولاتی ایجاد شود که  این تحولات مهمی آغاز شده ولی معیشت مردم هم باید مد نظر قرار گرفته شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر، با بیان اینکه آمریکا به هیچ وجه مورد اعتماد نیست تصریح کرد: آمریکا دنبال انتقام از ملت ایران و تغییر نظام اسلامی برای تحقق اهداف خودش است.

وی آمریکای امروز را بسیار ضعیف‌تر از دوران 8 سال دفاع مقدس دانست و بیان کرد: مذاکره کنندگان در مذاکره هسته‌ای و برجام منافع ملی و ملت مد نظر قرار دهند.

امام جمعه موقت بوشهر، کمک به دانش‌آموزان نیازمندان را مورد تأکید قرار داد و افزود: با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند، مردم نیکوکار در طرح شور عاطفه‌ها کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر مشارکت کنند.

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=77372

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400