دوشنبه 30 فروردین سال 1400 Mon, 19 Apr 2021 06:43:54 GMT
کد خبر : 67198       تاریخ : 1399/12/18 03:59
تولید ۵۰ هزار دقیقه برنامه قرانی در صداوسیمای بوشهر

تولید ۵۰ هزار دقیقه برنامه قرانی در صداوسیمای بوشهر

مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر گفت: ایرانیان سال ۱۴۰۰ را با مشاهده ۵۰ هزار دقیقه برنامه رسانه‌ای ویژه نکوداشت «بوشهر پایتخت قرآن ایران اسلامی» آغاز می‌کنند.

به گزارش مبشرین به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، سید حسین ناظر با اشاره به نامگذاری «بوشهر پایتخت قرآن ایران اسلامی» از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: صدا و سیمای مرکز بوشهر در سال نکوداشت بوشهر پایتخت قرآن ایران اسلامی بیش از ۵۰ هزار دقیقه برنامه رادیویی، تلویزیونی، خبری و فضای مجازی در گسترۀ استانی، ملی و فراملی تولید و پخش می‌کند.

 
 وی افزود: از این میزان برنامه سازی ۲۰ هزار دقیقه در رادیو و رادیو نما، ۲۵ هزار دقیقه در تلویزیون و سامانه زیرنویس و ۵ هزار دقیقه در حوزه خبر و فضای مجازی خواهد بود.
 
مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر با اشاره به ضرورت تجلی و تبلیغ فرهنگ قرآنی در کل کشور افزود: مردم ایران بخش‌هایی از برنامه‌های نکوداشت بوشهر پایتخت قرآن ایران اسلامی را از شبکه‌های استانی، شبکه قرآن، شبکه بین‌المللی خبر و سایر شبکه‌های سراسری مشاهده خواهند کرد.
 
عضو شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر به ظرفیت‌های عالی استان بوشهر و ضرورت نامگذاری و تصویب بوشهر به عنوان پایتخت قرآن ایران اسلامی اشاره و بیان کرد: شرایط ویژه و ظرفیت‌های بسیار بالای استان بوشهر از جمله یکصدمین سالگرد ارتحال آیت‌الله معتقد اهرمی کاتب قرآن متقارن، روستای چارک اولین دهکده شاخص قرآنی کشور، وجود ۳۴۰ موسسه قرآنی و خانه‌های قرآن شهری و روستایی با ده‌ها قاری و حافظ بین المللی قرآن، تدوین سند راهبردی چشم انداز ۲۰ ساله فعالیت‌های قرآنی، برگزاری ده‌ها دوره ترتیل خوانی قرآن در ماه مبارک رمضان و هم افزایی مردم و مسئولین باعث تایید و تصویب نکوداشت «بوشهر پایتخت قرآن ایران اسلامی» شد.

  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=67198

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400