دوشنبه 30 فروردین سال 1400 Mon, 19 Apr 2021 06:36:09 GMT
کد خبر : 66816       تاریخ : 1399/12/06 02
مدارس صدرا با تربیت افراد متدین متخصص نقش مهمی در آینده کشور دارد
آیت الله علوی گرگانی مطرح کرد؛

مدارس صدرا با تربیت افراد متدین متخصص نقش مهمی در آینده کشور دارد

آیت‌الله علوی گرگانی معتقد است حل مشکلات آینده کشور با برنامه‌ریزی دقیق، تربیت افراد متدین، آگاه و متخصص محقق می‌شود و مدارس صدرا با تربیت این افراد نقش مهمی در آینده کشور دارد.

به گزارش مبشرین به نقل از مهر، رئیس و معاونین سازمان مدارس صدرا سوم اسفند ۹۹ با حضرت آیت الله علوی گرگانی دیدار کردند.

در این دیدار آیت الله علوی گرگانی ضمن تبریک فرارسیدن ماه رجب و ایام ولادت حضرت مولی‌الموحدین امیرالمؤمنین علی علیه اسلام اظهار داشتند: تنها توصیه من این است که صدرا فرزندانی را تربیت کند که با روحانیون، علما و مراجع انس داشته باشند.

آیت الله علوی گرگانی عنوان داشتند: اگر هدف مدارس صدرا به خوبی برای نسل جوان تبیین شود بی‌شک، در رسیدن به کمال، ثابت قدم و راسخ خواهند بود و علاوه بر اینکه علاقه بیشتری به این رشته نشان خواهند داد در این حوزه نیز شاهد نتایج مطلوبی خواهیم بود.

آیت الله علوی گرگانی با بیان اینکه امروز، نظام جمهوری اسلامی در زمینه توسعه علوم و معارف اسلامی همکاری‌های وثیقی دارد یادآور شدند: حتی در دوران قبل از انقلاب هم مدرسه‌ای وجود داشت که معارف اسلامی در آن تدریس می‌شد و شخصیت‌های برجسته‌ای مانند آقای غلامعلی حداد عادل نیز در آن تحصیل می‌کردند و دانش آموزان آن هم اُنس خوبی با روحانیون و علمای اسلام داشتند.

به گفته این مرجع عالیقدر؛ دست‌یابی به تربیت افراد شایسته، آگاه، عالم و متخصص که بتوانند مشکلات کشور را در آینده برطرف کنند نیاز به برنامه‌ریزی دقیق در حوزه آموزش و پرورش و برگزاری دوره‌های تربیتی مختلف دارد که اگر برای رسیدن به این هدف انگیزه و تلاش مناسب وجود داشته باشد حتماً موفقیت‌آمیز خواهد بود.

آیت‌الله علوی گرگانی در پایان تأکید کرد: خداوند به افراد باتقوا و نیکوکار وعده‌ی نصرت داده است و این در حالی است که وعده خداوند محقق شدنی است و انتظار می‌رود که مدارس صدرا، دانش‌آموزانی تربیت کند که مایه فخر نظام جمهوری اسلامی باشند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=66816

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400