جمعه 15 اسفند سال 1399 Fri, 05 Mar 2021 23:04:38 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 66546       تاریخ : 1399/11/29 13:45
دستگاه‌های ناظر به فعالیت مؤسسات قرآنی پاسخگو باشند
ابراهیم مرادی:

دستگاه‌های ناظر به فعالیت مؤسسات قرآنی پاسخگو باشند

مدیرعامل اتحادیه‌ مؤسسات قرآنی بوشهر در مورد انتظارات مؤسسات از سازمان دارالقرآن و معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد گفت: این دو دستگاه نظارتی برای رفع مشکلات مؤسسات چه کارهایی انجام داده‌اند؟

به گزارش مبشرین، ابراهیم مرادی، مدیرعامل اتحادیه‌ مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت استان بوشهر در گفت‌وگو با ایکنا، در مورد انتظارات مؤسسات قرآنی از دو دستگاه نظارتی یعنی سازمان دارالقرآن الکریم و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در فصل تنظیم و تهیه بودجه و امکان تلاش در کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی هستیم. در این راستا، این دو دستگاه ناظر، چه کار ملموسی برای مؤسسات و اتحادیه‌های قرآنی انجام داده‌اند؟

مرادی اظهار کرد: بیش از یک سال است که کرونا فعالیت‌های آموزشی را تعطیل کرده است. برخی از مؤسسات پیش از این با دایر کردن مراکز پیش‌دبستانی، دبستان و مدارس غیرانتفاعی اداره می‌شدند؛ اما تمامی آن‌ها نیز تعطیل شده است. با توجه به گذشت چندین سال از تشکیل مؤسسات، هنوز این مراکز مشکل مالیاتی دارند. این دو دستگاه برای رفع مشکلات مالی مؤسسات چه اقدامی انجام داده‌اند؟ دبیرخانه‌های اتحادیه‌ها نیز با مشکلات عدیده‌ای روبرو بوده و در حال تعطیل شدن هستند.

وی افزود: مسئولان مؤسسات به دلیل اینکه طرح و امکان اشتغال‌زایی ندارند، شرایط ثبت نام در سامانه‌هایی که برای ثبت درخواست وام ایجاد شده‌اند نیز برایشان فراهم نیست.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=66546

نظـــرات شمـــا


دومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنی