دوشنبه 18 اسفند سال 1399 Mon, 08 Mar 2021 04:54:56 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 64530       تاریخ : 1399/10/28 05:35
شور و شعور فاطمی عاشقان اهل بیت (ع) شهرستان گناوه

شور و شعور فاطمی عاشقان اهل بیت (ع) شهرستان گناوه

شور و شعور عاشقان و دلدادگان خاندان نبوت و ولایت در شهرستان گناوه با اجرای برنامه‌ها و مراسم‌های مختلف در ایام فاطمیه و شرایط کرونایی خاموش نشده است و دلدادگان اهل بیت در سوگ دخت نبی مکرم اسلام (ص) به سوگ نشسته و اشک ماتم می‌ریزند.

به گزارش مبشرین به نقل از ایرنا، مردم خداجوی گناوه همزمان با  ایام عزاداری فاطمیه همچون سال های قبل با شور و شعور فاطمی آئین های عزاداری برگزار کردند.

 همزمان با ایام فاطمیه دوم،  برنامه‌های مختلف مذهبی با رعایت پروتکل های بهداشتی در تکایا، مساجد و حسینیه ها با حضور مردم متدین و انقلابی این شهرستان که برگرفته  از اعتقادات  و دینداری آنان بوده، برگزار شده است.

در این برنامه ها ، ابعاد مختلف زندگی و سیره پرافتخار حضرت فاطمه زهرا (س) توسط وعاظ اعزامی و روحانیون در تکایا بازگو می‌شود و مدیحه سرایی نیز به  این مناسبت  جلوه خاصی داده است.

برپایی مسابقات مختلف فرهنگی و هنری و مذهبی، نمایشگاه آثار  هنرمندان انجمن خوشنویسی ، بداهه  نویسی و توزیع نان صلواتی، غذای گرم و بسته‌های معیشتی و حمایتی به نیازمندان و جابجایی رایگان مسافران با راه‌اندازی تاکسی صلواتی از دیگر برنامه های ایام فاطمیه  سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(ص) در شهرستان گناوه  است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناوه گفت: حضرت فاطمه(س)  مظهر عبودیت پروردگار و مجاهدت و شهادت مظلومانه در راه ولایت است و باید این سیره  بیش از پیش در جامعه نهادینه شود.

حجت الاسلام آیت اندرزیان با اشاره به اینکه بارزترین حرکت حضرت زهرا(س) دفاع از ولایت بوده است، افزود:  ولایت مداری این بانوی نمونه اسلام و دفاع از حضرت علی(ع) به عنوان امری شخصی و فردی نبوده بلکه در واقع مساله امت و اصل اسلام بوده است.

وی اظهارکرد: اگر امروز جایگاه ولایت را در نظام اسلامی در اوج می‌بینیم، مرهون از خودگذشتگی‌ و نقش‌آفرینی شخصیت‌های ممتازی همچون حضرت فاطمه (س) در طول تاریخ است.

اندرزیان با تشریح شخصیت و ویژگی اخلاقی این بانوی بزرگ اسلام، افزود: زندگی حضرت فاطمه (س)، مصداق بارز مهر و عطوفت در خانواده بوده که الگو و بستر مناسبی برای تربیت فرزندان صالح فراهم می‌کند. 

رئیس شورای هیات‌های  مذهبی شهرستان گناوه  گفت:  آئین‌های ویژه ایام فاطمیه به صورت حضوری و مجازی با رعایت ۱۴ بند دستور العمل های بهداشتی که در ماه محرم و صفر به هیات‌ها  و حسینیه‌ها ابلاغ شده بود برگزار می‌شود.

عبدالحمید شیخی افزود:: بیش از ۱۸ مراسم در این شهرستان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و ماسک  به مدت سه شب در فاطمیه اول برگزار شد.

وی یادآورشد: برای ایام فاطمیه دوم  بیش از ۳۰ برنامه در ۳۰ نقطه شهرستان گناوه توسط هیات های مذهبی، حسینیه‌ها و مساجد در سطح شهر و روستا تدارک دیده شده است.

رئیس شورای هیات‌های مذهبی  گناوه گفت:  برگزاری مراسم سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در مصلای جمعه ، پخش نذورات به‌صورت بسته‌های معیشتی و بهداشتی، توزیع ماسک در سطح شهر و بین هیات‌های مذهبی با همکاری قرارگاه عملیاتی شهید حاج قاسم سلیمانی از جمله دیگر برنامه‌های این ایام است.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=64530

نظـــرات شمـــا


دومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنی