یکشنبه 5 بهمن سال 1399 Sun, 24 Jan 2021 19:22:16 GMT
کد خبر : 60921       تاریخ : 1399/09/10 09
بانوانی که خدمت به محرومان را جهاد می دانند/ راه اندازی کارگاه‌های مشاغل خانگی زنان بی‌سرپرست

بانوانی که خدمت به محرومان را جهاد می دانند/ راه اندازی کارگاه‌های مشاغل خانگی زنان بی‌سرپرست

در استان بوشهر بیش از ۷۰۰ گروه جهادی فعال هستند که یکی از این گروه های موفق، گروه جهادی شهیده سمنبر عالی پور در شهرستان دیّر استان بوشهر است.

به گزارش مبشرین به نقل از حوزه، رهبر انقلاب اسلامی فرمودند: «ما بایستی کاری کنیم که گفتمان جهادی به یک گفتمان عمومی تبدیل شود»؛ این بخشی از توصیه ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری خطاب به گروه های جهادی است. رهبر انقلاب در این نشست فرمودند :  "بگذارید ما مجموعه عظیمی از نسل انقلاب اسلامی را در کشورمان شاهد باشیم که از لحاظ سطح فهم، مسائل مدیریتی، خدمت رسانی، ایجاد عدالت و قیام به قسط، به جایی رسیده باشد که ذهن‌های معمولی بشر به آنجا نرسیده و باید از او الگو بگیرند."

اهتمام به محرومیت زدایی و خدمات رسانی به هم نوعان بر اساس جهان بینی توحیدی و تأکید بر اخلاق اسلامی و گسترش فرهنگ جهادی در سطح جامعه در حد توان یکی از مهمترین اهداف گروه های جهادی است.

در استان بوشهر بیش از ۷۰۰ گروه جهادی فعال هستند که یکی از این گروه های موفق، گروه جهادی شهیده سمنبر عالی پور در شهرستان دیر استان بوشهر است.

صدیقه صادقی، مسئول این گروه جهادی در گفتگویی اظهار داشت: از سال ۱۳۹۷ فعالیت این گروه آغاز و متبرک به نام اولین شهیده زن انقلاب در این شهرستان باشد.

مسئول گروه جهادی شهیده سمنبر عالی پور در شهرستان دیر در خصوص کارکرد این گروه جهادی گفت: برگزاری اردوهای جهادی در مناطق محروم، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای اردوهای جهادی، راه اندازی کارگاهای مشاغل خانگی ویژه زنان بی‌سرپرست، حمایت از زنان کار آفرین با راه اندازی کارگاه های صنایع دستی و حضور در نمایشگاه های فروش در سطح شهرستان استان بوشهر و استان های تهران و یزد بخشی از کارکرد گروه جهادی شهید سمنبر عالی پور بوده است.

مسئول گروه جهادی شهید سمنبر عالی پور در خصوص اقدامات این گروه جهادی در دوره شیوع ویروس کرونا، ادامه داد: پرداخت اجاره بهای چهار خانواده بی بضاعت، راه اندازی کارگاه های تولید ماسک و دستکش، دوخت کیسه پارچه ای نان، توزیع رایگان دستکش و ماسک درب منازل به صورت محله ای، ضدعفونی کردن منازل شهدا جهت مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا انجام شده است.

صادقی عنوان کرد: برگزاری ایستگاه صلواتی روز میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار با توزیع ماسک و دستکش و مواد ضد عفونی بین شهروندان، تهیه و توزیع بسته های معیشت از ابتدای شروع رزمایش همدلی و کمک مومنانه، شناسایی و ثبت نام افراد کم بضاعت در رزمایش همدلی و کمک مومنانه و توزیع بسته های معیشت ویژه افراد آسیب دیده از ویروس کرونا که شغل خود را از دست داده اند، در ایین ایام کرونایی انجام شده است.

مسئول گروه جهادی شهید سمنبر عالی پور شهرستان دیر گفت: هماهنگی با ۱۰ نفر از معلمان مقاطع ابتدایی و راهنمایی در خصوص تدریس دانش آموزان کم بضاعت که به دلیل کم سوادی والدین و نداشتن گوشی اندروید توانایی شرکت در کلاس های مجازی ندارند، نیز از جمله فعالیت های جهادی این گروه بوده است.

وی ادامه داد: ارسال لیست مشخصات۵۰ نفر از بسیجیان به کمیته امداد امام خمینی(ره) جهت شرکت در طرح اکرام با عنوان هر بسیجی حامی یک فرزند معنوی، قربانی کردن سه راس گوسفند و توزیع ۶۰ کیلو گوشت بین افراد بی بضاعت، پرداخت کمک هزینه خرید ویلچر به یک نفر معلول جسمی به مبلغ ۳میلیون تومان، پرداخت کمک هزینه خرید یک کولر به خانواده ای نیازمند در طی این ایام انجام شده است.

صادقی با اعلام این که ثبت نام افراد گروه اردو جهادی از اعضای بسیجی و غیربسیجی انجام شده، بیان کرد: آموزش صدف سازی، گل دوزی، قرآن،  آشپزی، نقاشی ، نمدبافی، احکام، ریاضی، انگلیسی، کار دستی با وسایل دور ریختنی و کمک های اولیه توسط مربیان مجرب این گروه جهادی به مردم انجام شده است.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=60921

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین