یکشنبه 28 دی سال 1399 Sun, 17 Jan 2021 22:41:29 GMT
کد خبر : 60815       تاریخ : 1399/09/06 24:37
حفظ وحدت وظیفه ای دینی و شرعی است
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی:

حفظ وحدت وظیفه ای دینی و شرعی است

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، حفظ نظام و حفظ وحدت علمای اسلام را وظیفه ای دینی و شرعی دانست و بر اهتمام ویژه نسبت به آن تأکید کرد.

به گزارش مبشرین به نقل از حوزه، حجت الاسلام والمسلمین سعید روستا آزاد در نشستی با برخی از اساتید و علمای اهل سنت چابهار اظهار داشت: همراهی و همدلی علمای اهل سنت با نظام مقدس جمهوری اسلامی در راستای حفظ وحدت و آرمان ها، از برکات این نظام است که علمای اهل سنت در کنار علمای تشیع در جهت حفظ ارزش های اسلامی و انقلابی تلاش می کنند.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در جهت قدرشناسی از نعمات الهی، نعمت جمهوری اسلامی به رهبری مقام معظم رهبری را یکی از نعمت های الهی بر این امت دانست و گفت: حفظ نظام و وحدت علمای اسلام، یک وظیفه دینی و شرعی است که همه ما بر حفظ آن باید اهتمام ویژه داشته و قدردان نعمت رهبری فرزانه و عالم باشیم.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با بیان اینکه ارتباط میان علمای شیعه و سنی باعث از بین رفتن بسیاری از شبهات می شود، تصریح کرد: باید راهکارهایی اتخاذ شود که علمای دو مذهب از نظرات علمی یکدیگر استفاده کنند زیرا این امر باعث می شود شبهات در اذهان عمومی رفع و نشست ها و مباحثه ها باعث هم افزایی و همدلی شوند.

وی، حضور حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی که از کارکنان سابق دفتر تبلیغات اسلامی بوده و هم اکنون مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت در شهرستان چابهار شده اند را به فال نیک گرفت و افزود: حضور ایشان بعنوان مسئول نهاد مقام معظم رهبری در این شهرستان بسیار ارزشمند است و می توان از ظرفیت های این نیروی بومی در حفظ وحدت علمای تشیع و تسنن استفاده کاملتری داشت.

شایان ذکر است: در ابتدای این نشست، مولوی بزرگ زاده «از علمای اهل سنت شهرستان چابهار» به ارائه گزارشی از وضعیت حوزه های علمیه اهل سنت در این منطقه پرداخت.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=60815

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین