چهارشنبه 7 آبان سال 1399 Wed, 28 Oct 2020 20:03:42 GMT
کد خبر : 58564       تاریخ : 1399/07/24 14:14
۳۰ میلیارد ریال به مستمندان استان بوشهر کمک شد

۳۰ میلیارد ریال به مستمندان استان بوشهر کمک شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهرگفت: امسال در ۸ مرحله کمک‌های مومنانه، از محل نیت‌های وقف کنندگان معادل ۳۰ میلیارد ریال به نیازمندان این استان کمک شد.

به گزارش مبشرین، حجت الااسلام محمد رضا اسماعیل‌ پور روز پنج شنبه در گفت وگو با ایرنا، افزود: این کمک‌های مومنانه در دو قالب بسته‌های غذایی کمک معیشتی و بسته‌های لوازم‌التحریر برای دانش‌آموزان نیازمند انجام شد.

وی بیان کرد: استان بوشهر بیش از ۴۰۰ موقوفه منفعتی دارد که با نیت‌های کمک به مساجد، کمک به مستمندان، نشر معارف و زیارت ائمه  اطهار از سوی نیکوکاران وقف شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر اظهارکرد: رعایت اولویت در وقف از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و وقف کننده‌ها به اسلام شناسی و فردی که از نیازهای جامعه آگاهی دارد مراجعه کنند.

اسماعیل‌پور گفت: با توجه به تعداد موقوفات موجود با نیت‌های مشخص، اقدام به وقف با نیت‌های قرآن، حوزه‌های علمیه، سلامت، ازدواج آسان و مسکن جوانان به دلیل تعداد کمتر موقوفه با این نیت‌ها،  در استان اولویت دارد.

وی یادآورشد: در حال حاضر بیشترین نیات موقوفات استان مربوط به روضه خوانی و  اقامه عزاداری امام حسین (ع) و برپایی تعزیه است.

اسماعیل پورگفت: درآمد موقوفات بوشهر علاوه بر رفع نیازمندی‌ها و مشکلات اجتماعی، درزمینه ترویج امور فرهنگی و قرآنی صرف می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر ادامه داد: در حال حاضر ۵۴ شناسه فرهنگی وقف در بوشهر وجود دارد که به صورت مستقل یا با همکاری دستگاه‌های اجرایی فعال است.

وی اضافه کرد: اعزام مبلغین، برپایی تکایا و برگزاری مسابقات قرآن کریم بخشی دیگر از برنامه‌های فرهنگی اجرا شده از محل موقوفات استان است.

اسماعیل پور گفت: وقف به عنوان صدقه جاریه در فرهنگ اسلامی ۱۴ قرن سابقه دارد طوریکه پیامبر (ص) و امامان (ع) موقوفه داشته‌اند و این فریضه به زیبایی در سخن این بزرگان نمود یافته است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت:بر اساس آیات قرآن خداوند در این معامله جنسی با ارزش کم و معیوب را نیز می‌خرد، با بهایی گران هم می‌خرد و واقف را به بهشت می‌برد.

وی با بیان اینکه وظیفه ما احیای وقف و تشویق جامعه به وقف به عنوان خیری ماندگار است، اظهار کرد: رسانه‌های استان بوشهر اعم از صوتی، تصویری و مکتوب در پوشش برنامه‌های اداره کل اوقاف بوشهر تلاش دارند و با توجه به تاثیر آنها در ترویج این فرهنگ، انتظار می‌رود  در آینده نیز در زمینه معرفی سنت وقف و تشویق جامعه به این سمت بکوشند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=58564

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین