چهارشنبه 7 آبان سال 1399 Wed, 28 Oct 2020 21:05:38 GMT
کد خبر : 58508       تاریخ : 1399/07/23 08:25
رعایت پروتکل‌های بهداشتی واجب عقلی و شرعی است
سعیدرضا عاملی:

رعایت پروتکل‌های بهداشتی واجب عقلی و شرعی است

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، سلامتی را امری خواند که به لحاظ شرعی و عقلی باید همگان به آن اهتمام داشته باشند و گفت: حفظ سلامتی جزء مهمترین اقدامات زندگی انسان بوده و هر امری که متعارض با سلامت انسان است باید برطرف شود.

به گزارش مبشرین به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، بیان کرد: انسان در ترجیحات زندگی خود گاهی بین دو امر قرار می‌گیرد که یک امر موجب تامین سلامت اوست و امر دیگر موجب به مخاطره انداختن سلامتی مثل سفر کردن در شرایط کرونا است که با مخاطره سلامتی همراه است و طبیعتا باید در این مورد امری را انتخاب کند که لطمه به سلامتی انسان نزند.

عضو هیئت علمی گروه ارتباطات دانشگاه تهران ادامه داد: رعایت مجموعه پروتکل‌هایی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام می‌کند که یکی از مهمترین آن پرهیز از سفر‌های غیر ضروری است، یک واجب عقلی و شرعی است که انسان باید به آن عمل کند.

عاملی اضافه کرد: به نظر می‌رسد که فرهنگ سلامت یک شاخص برای اقتدار ملی است و در مقایسه‌های بین المللی اینکه ملت‌ها در مواجهه با کرونا از یک فرهنگ سلامت قوی تری برخوردار باشند و رعایت بهتری نسبت به اصول بهداشتی و سلامتی که موجب پیشگیری از ابتلا به بیماری می‌شود را دارا باشند، از شاخص پیشرفتگی، توانمندی و فرهنگ والای قدرتمند تری برخوردارند.
 
وی با بیان اینکه امروز اعتبار و اقتدار ملی ملت‌های جهان به نوع مواجهه با این بلای فراگیر بستگی دارد، گفت: کرونا هم خصیصه فراگیری، هم خصیصه سرایت بخشی و هم خصیصه مخاطره انگیزی در سطح مرگ دارد که وقتی با این سه خصلت به کرونا نگاه می‌کنیم لازم است که نهایت دقت را در روابط اجتماعی خود داشته باشیم.
 
عاملی گفت: قطعاً این شرایط برای مردمی که اهل نشاط و گذران اوقات فراغت با سفر و سیاحت هستند سخت است، اما امروز ملت‌ها با توجه به مخاطرات ویروس کرونا به سفر‌های غیرضروری نمی‌روند و طبعا فرمایشات رهبر معظم انقلاب نیز به عنوان ولی فقیه جامع الشرایط یک امر مولوی تلقی شده و همگان باید از آن تبعیت کنند.

  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=58508

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین