سه شنبه 14 مرداد سال 1399 Tue, 04 Aug 2020 01:05:40 GMT
کد خبر : 53524       تاریخ : 1399/04/23 15:30
۶۵۰ موکب عراقی برای کمک به نیازمندان دوباره فعال شدند

۶۵۰ موکب عراقی برای کمک به نیازمندان دوباره فعال شدند

با اوج‌گیری مجدد کرونا در عراق، موکب‌های حسینی این کشور برای کمک به نیازمندان دوباره فعال شدند و روزانه بیش از یک هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع می‌کنند.

به گزارش مبشرین به نقل از فارس، با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در عراق و تعطیلی برخی از مشاغل، امرار معاش برای بسیاری از مردم عراق سخت شده است. 

بر همین اساس، کمک‌های مردمی برای تهیه بسته‌های معیشتی از اوایل شیوع کرونا در عراق به همت اعتاب مقدسه عراق و همچنین مراجع جمع‌آوری و توزیع شد.

همچنین موکب‌های اربعینی که برای اعیاد شعبانیه خود را آماده کرده بودند، اوایل سال جاری با تخصیص مبالغ جمع‌آوری شده به نیازمندان، سعی در کمک به مردم داشتند.

پس از مدتی نیز آیت‌الله سیستانی، مرجع شیعیان عراق از مردم خواست تا به کمک یکدیگر بشتابند و برای کمک به نیازمندان اقدام کنند که بعد از آن کمک‌های مردمی بیش از گذشته شد.

اکنون نیز با پیروی از فرمایش‌های آیت‌الله سیستانی برای کمک به نیازمندان، موکب‌های اربعینی عراق دوباره فعال شدند و روزانه بیش از یک هزار بسته معیشتی تهیه و بین نیازمندان توزیع می‌کنند.

این موکب‌ها که بیشتر در کربلا و نجف هستند، قرار است تا پایان کرونا به نیازمندان خدمت‌رسانی کنند. البته به گفته یکی از موکبداران عراقی، با توجه به احتمال کاهش زائران در اربعین امسال، سعی شده تا بودجه برخی از موکب‌ها برای کمک به نیازمندان و همچنین مداوای بیماران کرونایی اختصاص پیدا کند.

هم‌اکنون بیش از ۳۸۰ موکب عراقی در کربلا و ۱۱۰ موکب عراقی در نجف اشرف و همچنین ۱۶۰ موکب عراقی در بغداد با هم برای مبارزه با کرونا و تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی بین نیازمندان فعال هستند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=53524

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین