دوشنبه 23 تیر سال 1399 Mon, 13 Jul 2020 19:13:06 GMT
کد خبر : 50689       تاریخ : 1399/03/03 00
رزمندگان عملیات بیت‌المقدس در استان بوشهر تجلیل می‌شوند

رزمندگان عملیات بیت‌المقدس در استان بوشهر تجلیل می‌شوند

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با بیان اینکه برنامه‌های هفته آزاد سازی خرمشهر در فضاهای مجازی، شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها برگزار می‌شود گفت: در این هفته از رزمندگان عملیات بیت‌المقدس در استان بوشهر تجلیل می‌شود.

به گزارش مبشرین، سردار علی رزمجو پیش ازظهر امروز در جمع اصحاب رسانه با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس اظهار داشت: در سال 1361 یک اتفاق بزرگی در جنگ تحمیلی رخ داد که  اقتدار ایران و صلابت رزمندگان را به جهانیان نشان داد .

وی با بیان اینکه رژیم بعث عراق در تسخیر خرمشهر به دنبال جدا کردن آن از ایران  بود گفت:  آزادی خرمشهر عزیز در عملیات بیت‌المقدس 25 روز طول کشید و در این عملیات شش‌هزار کیلومترمربع از دست متجاوزان آزاد و 19 هزار نفر اسیر و 16 هزار و 500 نفر از نیروهای بعث عراق کشته شدند که در تاریخ جنگ 8 ساله بی نظیر بود.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به اینکه  نیروهای متجاوز در خرمشهر با عزم و اراده رزمندگان در عملیات بیت‌المقدس با ذلت و خواری بیرون رانده شدگفت:عملیات بیت‌المقدس و آزاد سازی خرمشهر ستوان فقرات ارتش دشمن را در هم شکست و بیانگر دریایی از ایثار و گذشت رزمندگان سپاه اسلام بود.

سردار رزمجو با اشاره به به اینکه فتح خرمشهر دیدگاه جهانی را نسبت به قابلیت رزمندگان اسلام تغییر داد خاطرنشان کرد: آزاد سازی خرمشهر به هویت ایرانی بودنمان که همان شجاعت، دلیری، سلحشوری، ولایتمداری است، محقق بخشید.

وی، فتح خرمشهر را مظهر اقتدار، عزم ملی، عزت و ولایتمداری رزمندگان اسلامی با انگیزه الهی دانست و بیان کرد: فتح خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس سرچشمه جوشان عملیات‌های بعد از آن شد و موتور جنگی دنیا که عراق را حمایت می‌کرد در هم شکست.

فرمانده سپاه استان بوشهر، عملیات بیت‌المقدس را در تاریخ تابناک انقلاب اسلامی و 8 سال دفاع مقدس فراموش نشدنی دانست و تاکید کرد: این عملیات باید در اذهان باقی بماند چنانکه امروز نیز اگر با همان روحیه وارد عمل شویم بسیاری از مشکلات کشور برطرف می‌شود.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر نقش رزمندگان استان بوشهردر عملیات بیت‌المقدس را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: در این عملیات 87 نفر از رزمندگان استان بوشهر شهید ، 22 نفر اسیر و 144 نفر مجروح شدند.

سردار رزمجو با اشاره به اینکه در مجموع 253 نفر رزمندگان این استان در فتح خرمشهر، شهید، مجروح و زخمی شدند افزود: امسال به سبب رعایت مسائل بهداشتی در راستای مقابله با کرونا مراسم تجمعی در هفته سالروز فتح خرمشهر برگزار نمی‌شود.

وی، افزود: در این راستا برنامه‌های سالروز آزادسازی خرمشهر از طریق فضاهای مجازی، شبکه‌های اجتماعی، و رسانه‌ها برگزار می‌شود و رزمندگان  عملیات بیت‌المقدس در مساجد و حسینیه‌ها و ادارات به صورت محدود و با رعایت پروتکل بهداشتی تجلیل می‌شوند./تسنیم


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=50689

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین