دوشنبه 27 خرداد سال 1398 Mon, 17 Jun 2019 22:19:24 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 44497       تاریخ : 1397/09/24 09:21
پیمان های اقتصادی آمریکایی و استکباریون جهت بهره برداری سیاسی است

پیمان های اقتصادی آمریکایی و استکباریون جهت بهره برداری سیاسی است

امام جمعه بوشهر گفت: پیمان های اقتصادی آمریکایی و استکباریون قابل اعتماد نبوده و نخواهد بود و جهت بهره برداری سیاسی است و همواره سیاست نفوذ و تهاجم اقتصادی و به طناب کشیدن این انقلاب است.

به گزارش مبشرین به نقل از شبستان، خطبه های نماز آدینه شهر بوشهر، (23 آذر) به همت کانون فرهنگی و هنری امام هادی (ع) و به امامت آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری ایراد و برگزار شد.

 

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان و امام جمعه بوشهر به آموزه های فرهنگی و سبک زندگی اسلامی پرداخت و اظهار کرد: سبک آموزه های فرهنگی و سبک زندگی اسلامی موفقیت و ارمغان در دنیا به بار می آورد و مایه رستگاری و رضایت از انسان در آخرت است.

 

وی با بیان اینکه تقوا مایه سعادت در دنیا و رستگاری در آخرت است، افزود: ویژگی امت رسول خدا (ص) در فضای جامعه اسلامی دارای بُعد سلبی یعنی منفی در مقابل دشمنان جهان اسلام و بُعد ایجابی یعنی داشتن روحیه و رویه رحمت و مهبانی بسبت به یکدیگر هستند.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با اشاره به اینکه رحمت اوصاف الهی است، گفت: این صفت الهی وسعت صفت و فعل الهی است و رحمت یعنی مهر ورزیدن و دوست داشتن و محبت داشتن که موجب می شود شخص صاحب رحت به دیگران مهربانی و بخشندگی داشته باشد و در این رابطه مهربانی فقط درونی نیست و رحمت و محبت و مهربانی تجلی بیرونی نیز دارد.

 

داشتن روحیه و رویه مهربانی از امور عرشی است

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) فرمودند «اگر کسی مهربان باشد تردید نکند که مورد رحمت و مهربانی خدا قرار می گیرد»، بیان کرد: داشتن روحیه و رویه مهربانی از امور عرشی است که انجام این فعل موجب می شود انسان وصف خدایی پیدا کند و کسانی که در جامعه نسبت به مومنین مهربانند مورد مهربانی خدا قرار می گیرند.

 

آیت الله صفایی بوشهری اضافه کرد: خدا به کسانی مهربانی می کند که مهربانند و در خانواده، در بین دوستان و همسایگان، محیط اجتماعی و اداری چهره خشن ندارند سراسر مهربان است.

 

خداوند رَحيمٌ يُحِبُّ الرَّحيمَ است

مولف کتاب قرآنی«پایان دنیا در کلام خدا» با بیان اینکه خداوند رَحيمٌ يُحِبُّ الرَّحيمَ يَضَعُ رَحمَتَهُ عَلى كُلِّ رَحيمٍ است، گفت: مهربانی موجب رستگاری اخروی است و کسی داخل بهشت می شود که نسبت به هم مهربان باشند و لذا خانواده نسبت به فرزندان و فرزندان نسبت به والدین مهربانی کنند.

 

استحکام خانواده با پیوند مهربانی

وی با تاکید بر اینکه با مهربانی پیوند خانواده مستحکم می شود، افزود: کسی که مهربان نیست مهربانی را تجربه نخواهد کرد و مهربانی در دنیا نصیبش نمی شود و در آخرت توقع نداشته باشد که مورد لطف و مهربانی خدا قرار گیرد و بدین جهت اگر انسان در محیط خانوادگی، کاری، محیط اجتماعی و دوستان، در حوزه اقتصادی و حتی مشتری مداری در حوزه بازار خشونت، بغض و کینه کاشت بازگشت همین ها نصیبش می شود.

 

مهربانی تجلی خدمت بر محور صدق و راستی است

رئیس شورای عالی حوزه های علمیه استان بوشهر با بیان اینکه تقوا کلید رستگاری و طریق جلب عنایات ویژه الهی است، عنوان کرد: مهربانی تجلی خدمت بر محور صدق و راستی است و این اسلام است و اسلام این است که در محیط اجتماعی، خانواده و محل کار مهربانی حاکم باشد.

 

امام جمعه بوشهر با اشاره تحلیلی به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با جمعی از خانواده شهدا و مدافعان حرم پرداخت و اظهار کرد: شهادت یک موفقیت و مسیر برای رشد و اوج کمال انسانی است و بی تردید کسانی که راه و سبک عقلایی را الگوپذیری کردند هیچ گاه به خود ترس راه نمی دهند و بی محابا حرکت می کنند.

 

شهادت و جانفشانی در راه خدا موجب کمال است

وی با اظهار اینکه شهادت و جانفشانی در راه خدا موجب کمال است و ملتی که ایستادگی می کند شکست ناپذیر است، افزود: جوانان عزیز انقلابی رویش های انقلاب ما هستند و هم اکنون نیز در تمامی صحنه ها حضور انقلابی دارند و از حریم اسلام در جهان و سرزمین های اسلامی دفاع می کنند.

 

جوانان انقلابی محصول استراتژیک نظام هستند

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر به قدرت تحلیل بالای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جوانان مومن، ولایی و انقلابی اشاره کرد و گفت: جوانان انقلابی محصول استراتژیک نظام هستند.

 

اعتماد به آمریکا و هم پیمانانش در اصل اعتماد به جنایتکاران است

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان بوشهر با اشاره به اینکه کشورهای استکباری و ظالم تحت سیطره شیطان بزرگ فقط ادعای حقوق بشر و روشنفکری می کنند و عملا به عنوان عنصر خبیث و بی خاصیت هستند، تصریح کرد: اعتماد به آمریکا و هم پیمانانش در اصل اعتماد به جنایتکاران است.

 

آیت الله صفایی بوشهری اظهار کرد: می بایست مسئولان کشور ما هوشمندانه حرکت کندد و از فرامین راهبردی مقام معظم رهبری حضرت آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) پیروری و اطاعت عملی کنند و ماندگاری و پایداری آرمان ها و ارزش های کشورمان در برابر تهاجمات نتیجه راهبردهای بصیرانه مقام معظم رهبری است.

 

تسلیم اقتصادی و تسلیم سیاسی برای حذف آرمان و عزت انقلابی است

نویسنده کتاب «جنگ نرم»با ابراز اینکه مسئولان مدبر انقلاب اسلامی فریب بیگانگان و نفوذی های مستکبر را نمی خورند، عنوان کرد: راهبرد دشمن در بخش های تسلیم اقتصادی و تسلیم سیاسی برای حذف آرمان و عزت انقلابی و تضعیف اعتقادات اسلامی است.

 

پیمان های اقتصادی آمریکایی و استکباریون جهت بهره برداری سیاسی است

وی FATF را طراحی بیگانگان برای مدیریت اقتصادی و سیاست اقتصادی کشورها عنوان کرد و گفت: حرکت مائده ها و برنامه های حقوقی که اینها در عرصه اقتصادی جهت نفوذ اقتصادی و رصد اقتصادی با نگاه استکباری در یک کشور طراحی می کنند و هیچ گاه مائده ها و پیمان های اقتصادی آمریکایی و استکباریون قابل اعتماد نبوده و نخواهد بود و جهت بهره برداری سیاسی است و همواره سیاست نفوذ و تهاجم اقتصادی و به طناب کشیدن این انقلاب است.

 

اسلام بزرگترین مکتب در سلامت و مبادلات اقتصادی است

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه اسلام بزرگترین مکتب در سلامت و مبادلات اقتصادی است، تصریح کرد: آمریکا و اروپا در مسئله مذاکرات برجام هیچ گاه دلسوز مردم ایران نبوده و نیستند و اعتماد به آمریکای خبیث نشان از خیانت و غفلت نفوذی های مزدور است.

 

قم؛ کانون فاطمیون جهان اسلام

وی میلاد با سعادت حضرت امام حسن عسکری (ع) را تبریک و فرا رسیدن سالروز رحلت کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) را تسلیت گفت و بیان کرد: بارگاه حضرت معصومه (س) شهر قم را به کانون فاطمیون جهان اسلام تبدیل کرده است.

 

آثار وحدت حوزه و دانشگاه با تدبیر مسئولان در جامعه

آیت الله صفایی بوشهری تاکید کرد: مسئولان نظام وحدت حوزه و دانشگاه را طوری طراحی و تدبیر کنند که آثارش در جامعه مشهود و نمایان باشد.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44497

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین