چهارشنبه 1 خرداد سال 1398 Wed, 22 May 2019 05:29:47 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 44177       تاریخ : 1397/09/14 11:46:57
راه‌اندازی نمازخانه‌ ویژه ناشنوایان در مکه

راه‌اندازی نمازخانه‌ ویژه ناشنوایان در مکه

ریاست کل امور مسجدالحرام از مجهزشدن نماز‌خانه‌‌ای در مکه به مترجمان زبان اشاره با هدف خدمت‌رسانی به افراد ناشنوا خبر داد.

به گزارش مبشرین به نقل از پایگاه خبری مصراوی؛ ریاست کل امور مسجدالحرام در بیانیه‌ای اعلام کرد: در این نمازخانه ویژه  ناشنوایان، شماری از مترجمان به زبان اشاره حضور دارند که شعایر نمازهای جمعه، خطبه‌های نماز عید فطر و قربان، نماز استسقاء (طلب باران) و درس‌ها و موعظه‌های مسجدالحرام را به زبان اشاره ترجمه می‌کنند.
 
در این بیانیه آمده: خدمت به روشندلان از دیگر برنامه‌های این مؤسسه است و در همین راستا، عصای سفیدی برای راهنمایی افراد روشندل به نماز‌خانه‌‌های ویژه این قشر از جامعه اختصاص داده شده و همچنین، یک کیف ویژه که شامل نسخه قرآن، کتاب، نقشه‌های حرم مکی و مشاعر مقدسه به زبان بریل است، در اختیار روشندلان قرار می‌گیرد.
 
ریاست کل امور مسجدالحرام در این بیانیه تصریح اعلام کرد: یک وسیله نگهدارنده قرآن نیز برای این افراد آماده شده که به آن‌ها اجازه می‌دهد در وضعیت‌های مختلف به تلاوت قرآن بپردازند، علاوه بر این، قرآن با قلم گویا و ساعت گویایی که اوقات شرعی را اعلام می‌کند، از دیگر امکاناتی است که در این نمازخانه‌ها در اختیار این افراد قرار می‌گیرد.
 
در این بیانیه همچنین، به اختصاص درب‌ها، راهرو‌ها و مسیرهای ویژه‌ای با علامت‌های مشخص و با هدف تسهیل رفت و آمد افراد معلول و مجهزکردن نمازخانه‌ها به تمامی امور مورد نیاز این قشر اشاره شده و آمده؛ کارکنانی با هدف چگونگی تعامل با این قشر از جامعه تربیت شده‌اند./ایکنا
 

  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44177

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین