چهارشنبه 1 خرداد سال 1398 Wed, 22 May 2019 05:30:10 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 44158       تاریخ : 1397/09/14 10:25:58
اجرای طرح ساعت قرآن در ۶۳ هزار مدرسه/ تولید برنامه قرآنی متناسب با ضرب‌آهنگ همه شبکه‌های رادیویی

اجرای طرح ساعت قرآن در ۶۳ هزار مدرسه/ تولید برنامه قرآنی متناسب با ضرب‌آهنگ همه شبکه‌های رادیویی

در نشست برنامه‌های طرح قرآن کتاب زندگی به اجرای طرحی برای آموزش روخوانی قرآن در مدارس و تولید برنامه رادیویی برای همه شبکه‌ها و متناسب با ریتم و ضرب‌آهنگ آن شبکه‌ها اشاره شد.

به گزارش مبشرین به نقل از فارس؛ نشست خبری تشریح برنامه‌ها و طرح‌های جدید رادیو قرآن با حضور مدیران این شبکه رادیویی و مدیران دیگر رادیو‌ها و رضا نباتی نماینده آموزش و پرورش برگزار شد.

در این برنامه احمد فراهانی مدیر گروه آموزش طی سخنانی با بیان اینکه تا پیش از این برنامه‌های تولیدی رادیو قرآن برای دیگر رادیو‌ها در اوقات قبل از اذانگا‌های پخش می‌شد، گفت: علت این موضوع تایم زیاد و بدون موسیقی بودن آیتم‌ها بود که امسال برنامه‌های در سه دقیقه و به همراه موسیقی برای دیگر شبکه‌های رادیویی تولید کرده‌ایم که در زمان‌های مختلف از رادیو‌های مختلف پخش می شود.

وی ادامه داد: طی آماری که از طرح امسال داشته‌ایم بیش از ۶ هزار نفر با تماس با رادیو قرآن تحت آموزش قرار گرفته‌اند، البته قرار است دو کارشناس با استقرار در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) محفوظات شرکت‌کنندگان را تحویل بگیرند.

در ادامه رضا نباتی نماینده آموزش و پرورش طی سخنانی به طرح ارتقای آموزش روخوانی قرآن اشاره کرد و گفت: این موضوع طی زمانی طولانی در مدارس انجام می‌شد که یک آسیب بود اما با این طرح دانش‌آموزان در ۳۳ روز تحت آموزش روخوانی قرار می‌گیرند که این طرح در ۶۳ هزار مدرسه در حال اجرا است.

وی ادامه داد: ما سه سند بالا‌دستی داریم که یکی از آنها سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب است و روخوانی یکی از بند‌های آن است. همچنین یکی دیگر از برنامه‌های ما این است که مشغول ضبط تصویری کتب درسی قرآن توسط استاد وکیل و استاد سیف هستیم.

پس از نباتی پیران به نمایندگی از مرکز چند رسانه‌ای معاونت صدا به افتتاح پایگاه جامع معاونت صدا و اپلیکیشن ایران صدا اشاره کرد و گفت: این کار با محوریت منابع آرشیوی رادیو قرآن راه‌اندازی شد و در راستای طرح حفظ صفحه‌ای در صفحه اول سایت و نرم‌افزار با عنوان ۱۴۵۲ طراحی شده که در آن فایل همه برنامه‌های رادیو قرآن درباره طرح ۱۴۵۲ بار‌گزاری شده است.

وی بارگزاری دوره‌های حفظ دیگر اساتید و تلاوت و ترتیل، ترجمه شنیداری قرآن و برنامه‌های آموزش روخوانی و آداب تلاوت از دیگر آیتم‌های سایت و نرم‌افزار است که علاقه‌مندان می‌توانند از طریق نشانی quran.iranseda.ir آن را دریافت کنند.

توانا نماینده رادیو پیام و آوا در ادامه به مشارکت این شبکه رادیویی در طرح برای اولین‌بار اشاره کرد و گفت: رادیو پیام با توجه به ساختارش چندان امکان پخش برنامه‌های آموزشی را ندارد اما در این زمینه مسابقه طرح ۱۴۵۲ از رادیو پیام پخش می‌شود که با استقبال بالای مخاطبان هم روبرو شده است.

مبشری نماینده رادیو جوان در ادامه گفت: باتوجه به ریتم رادیو جوان برنامه‌ای با عنوان به رنگ سپیده در راستای طرح ۱۴۵۲ طراحی شده که این برنامه نه تنها ضرب آهنگ رادیو جوان را نگرفته بلکه کاملا هماهنگ و سازگار است.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44158

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین