چهارشنبه 1 خرداد سال 1398 Wed, 22 May 2019 06:08:29 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 44157       تاریخ : 1397/09/14 10:22:28
حامیان بوشهری 8 میلیارد و 662 میلیون تومان به فرزندان معنوی خود کمک کردند
مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر:

حامیان بوشهری 8 میلیارد و 662 میلیون تومان به فرزندان معنوی خود کمک کردند

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر از کمک 8 میلیارد و 662 میلیون تومانی حامیان این استان در هشت ماهه سال جاری به فرزندان ایتام تحت حمایت خود خبر داد.

به گزارش مبشرین به نقل از فارس، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر، در جلسه با حامیان فرزندان ایتام و محسنین این نهاد اظهار داشت: تلاش ما خدمت به نیازمندان جامعه در مناطق مختلف استان است و در این راستا طرح‌های مختلف مشارکتی را در دست اجرا داریم.


وی با اشاره به طرح اکرام ایتام و محسنین گفت: در این طرح که برخاسته از نگاه اعتقادی و بینش عمیق مردم به آموزه های دینی است، خیران اقدام به حمایت مالی و معنوی از یک تا چند یتیم و فرزند نیازمند می کنند و در طول سال کمک های نقدی و غیر نقدی خود را با همکاری کمیته امداد در اختیار خانواده های آنها قرار می دهند.


لطفی در ادامه بیان کرد: در هشت ماهه نخست سال جاری حامیان بوشهری هشت میلیارد و 662 میلیون تومان کمک های نقدی و غیر نقدی خود را به ایتام و فرزندان نیازمند دارای سرپرست تحت حمایت پرداخت کردند.


وی خاطر نشان کرد:کمک‌های اهدایی حامیان برای رفع نیازهای تحصیلی، معیشتی، مسکن، و درمان ایتام و محسنین هزینه می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد استان یادآور شد: هفت هزار و 706 کودک یتیم و محسنین(فرزند نیازمند دارای سرپرست) از حمایت حامیان در استان بهره‌مند می شوند که از این تعداد دوهزار و 364 یتیم و پنج هزار و 342 فرزند محسنین هستند.


لطفی با اشاره به اینکه بیش از 12 هزار حامی حمایت ایتام و فرزندان نیازمند را بر عهده‌دارند، افزود: طرح اکرام ایتام و محسنین ازجمله طرح‌های حوزه مشارکت‌های مردمی این نهاد است که بر اساس آن خیران می‌توانند با پرداخت حداقل ۵۰ هزار تومان به صورت ماهیانه، حمایت مادی و معنوی یک یا چند یتیم و فرزند نیازمند غیر یتیم را به عنوان فرزندان معنوی خود عهده‌دار شوند.


وی در پایان خاطر نشان کرد: بستر لازم برای استفاده از شیوه‌های الکترونیکی در پرداخت کمک‌های مبتنی بر نیاز محرومان فراهم‌ شده و مردم نیکوکار استان می‌توانند به صورت الکترونیکی و غیرحضوری نسبت به پرداخت کمک‌های نقدی خود در زمینه‌های مختلف از جمله اکرام ایتام و محسنین اقدام کنند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44157

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین