چهارشنبه 1 خرداد سال 1398 Wed, 22 May 2019 05:34:05 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 44155       تاریخ : 1397/09/14 09:52
هیئت رسیدگی به موسسات قرآنی منحل نمی‌شود

هیئت رسیدگی به موسسات قرآنی منحل نمی‌شود

سرانجام پس از هفت روز پرحاشیه، مصوبات چهل‌ودومین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی که یکی از مهم‌ترین موضوعات مطرح شده در آن، بررسی سرنوشت هیئت رسیدگی به امور موسسات بود، منتشر شد.

به گزارش مبشرین به نقل از تسنیم، چهل‌ودومین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی، روز سه‌شنبه ششم آذرماه با حضور رییس شورای توسعه فرهنگ قرآنی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان تبلیغات اسلامی در دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی برگزار شد.

مهم‌ترین بحث مطرح شده در این جلسه که حاشیه‌ها و خبرهای ضد و نقیضی حول آن ایجاد شد، طرح نامه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد نحوه اعطای مجوز مؤسسات قرآن و عترت بود.

مصوبات جلسه اخیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی در حالی دیروز 13 آذرماه بر روی خروجی پایگاه اطلاع‌رسانی این شورا قرار گرفته است که سکوت مسئولان شورای توسعه در مورد مباحث مطرح شده در این جلسه طی این هفته، حاشیه‌های بسیار زیادی را ایجاد کرد و باعث شد تا برخی خبرگزاری‌ها از انحلال هیئت رسیدگی به امور موسسات خبر دهند. موضوعی که طی یک هفته گذشته از سوی مسئولان شورای توسعه نه تکذیب و نه تأیید شد.

متن یکی از مصوبات مهم با موضوع هیئت رسیدگی به امور موسسات به شرح زیر است.

شورا با توجه به درخواست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مبنی بر تغییر روند صدور مجوز مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت و اعلام نظر رییس سازمان تبلیغات اسلامی، به منظور رفع اختلافات ایجاد شده و تداوم همکاری و تعامل مؤثر، مقرر نموده است.

1. صدور مجوز از سوی هیئت رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت کشور، متوقف و مجوزهای مربوط به پرونده‌های مصوب باقیمانده در هیأت، ظرف دو هفته، تعیین تکلیف و صادر می‌شود. از این پس، مجوزها بر اساس ضوابط مصوب یکسان، توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی صادر خواهد شد.

2. درباره هیئت رسیدگی و تغییر ترکیب و وظایف آن و سایر ضوابط لازم، آیین‌نامه مورد توافق وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، با امضای مشترک ایشان، جهت بررسی به شورا پیشنهاد می‌شود. همچنین نحوه پابرجایی ادغام اتحادیه‌ها یا تغییر آن، همراه با پیشنهاد مذکور، تا یک ماه بعد به شورا ارائه می‌شود.

3. تشکیل جلسات هیئت رسیدگی، تا تعیین تکلیف موضوع در شورا، متوقف می‌شود.

تصویر مصوبه شورای توسعه در فایل pdf به‌ پیوست خبر قابل دریافت است.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44155

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین