یکشنبه 30 تیر سال 1398 Sun, 21 Jul 2019 21:49:20 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 44145       تاریخ : 1397/09/14 09:20
علمای استان بوشهر نقش مهمی در بیداری و بصیرت مردم داشته‌اند
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه:

علمای استان بوشهر نقش مهمی در بیداری و بصیرت مردم داشته‌اند

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: در طول تاریخ، روحانیت و علمای استان بوشهر نقش مهمی در بیداری و بصیرت مردم داشته‌اند.

به گزارش مبشرین به نقل از مهر،‌ حجت‌الاسلام‌ محمدجواد حاج علی‌اکبری ظهر سه‌شنبه در چهارمین کنگره علمی و پژوهشی علامه‌ بلادی بوشهری اظهار داشت: علما و روحانیون استان بوشهر جایگاه ویژه‌ای در طول تاریخ داشته‌اند و این کنگره نقش مهمی در معرفی روحانیت دارد.

وی هویت بخشی به علما و مفاخر استان بوشهر را مهمترین دستاوردهای کنگره علمی و پژوهشی علامه‌بلادی بوشهری دانست و اضافه کرد: روحانیت استان بوشهر در مبارزه با استعمار و استکبار پیشتاز بوده است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به اثرگذاری روحانیت در برهه‌های مختلف تاریخی بیان کرد: توجه به سیره نبوی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و روحانیت نقش مهمی در این زمینه خواهد داشت.

وی به ضرورت معرفی سیره نبوی در جامعه اشاره کرد و ادامه داد: جامعه نیاز جدی به سیره نبوی دارد و سیره اجتماعی، شخصیتی، نظم، اخلاق و حسن خلق حضرت محمد(ص) بایددر جامعه شناسانده و ترویج شود.

حاج علی‌اکبری با اشاره به اینکه یکی از تاکیدات مهم حضرت محمد بر خدمات‌دهی مناسب به مردم بوده است،‌ خاطرنشان کرد: خدمت بستر دعوت است و ابتدا باید به مردم خدمت و سپس آنها را دعوت کرد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به جایگاه روحانیون و علمای استان بوشهر اظهار داشت: سیره مقاوم و مقاومت در برابر استعمار و استبداد یکی از ویژگی‌های روحانیون استان بوشهر در ادوار مختلف تاریخی است.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44145

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین