چهارشنبه 1 خرداد سال 1398 Wed, 22 May 2019 05:32:11 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 44081       تاریخ : 1397/09/12 25
تجلیل از خانواده شهید داود بنوی با حضور امام جمعه بوشهر

تجلیل از خانواده شهید داود بنوی با حضور امام جمعه بوشهر

در آئین افتتاحیه هشتمین دوره بصیرت تمرکزی استانی که با حضور بیش از ۲۰۰ نفر پلیس در حال برگزاری است از خانواده شهید داود بنوی که در ۲۱ فروردین ۱۳۸۰ در کهنوج کرمان به شهادت نائل آمدند توسط امام جمعه بوشهر تجلیل شد.

به گزارش مبشرین به نقل از شبستان، آئین افتتاحیه هشتمین دوره بصیرت تمرکزی استانی از سوی معاونت تربیت و آموزش فرماندهی انتظامی بوشهر در محل سالن اجتماعات مجتمع خلیج فارس میدان المپیک منطقه 1 شهر بوشهر (10 آذر) برگزار شد.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری، نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان و امام جمعه بوشهر در این آئین با مطرح کردن ارزش کار نیروی انتظامی از نگاه خداوند در چیست؟، اظهار کرد: مرابت به معنای کسانی است که از مرز و حریم کرانه های کشور دفاع می کنند و متکفل حفظ آرامش و آسایش در کشور هستند و لذا در روایات آمده است که یک شب نگهبانی از مرابت، از یک ماه و بلکه سالها عبادت برتر است.

حمزه سیدالشهدا (ع) و امام علی بن ابی طالب (ع)؛ نیروی انتظامی صدر اسلام

نویسنده کتاب «درآمدی بر مدیریت کارآمد اسلامی» با اشاره به اینکه حمزه سیدالشهدا (ع) و امام علی بن ابی طالب (ع) نیروی انتظامی صدر اسلام بودند، افزود: اگر انسان خدمت خالص و مخلصانه به جامعه انجام داد و امنیت و آسایش جامعه را فراهم کرد به مانند عبادت و قرائت قرآن است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر در ادامه با اشاره حمایت از نیروی انتظامی واجب و تضعیف آن حرام است و داشتن بصیرت و آگاهی دقیق در شرایط بحران و فتنه الزامی است، گفت: حق در شرایط بحران و فتنه مجهول می شود و فتنه به مانند آتش گداخته ای است که فولادها را جدا می کند و سوخته های زائد را جدا می کند و لذا در این رابطه فتنه در عین اینکه یک تهدید است، ولی راه شناخت بصیر فولادین از انسان های فتنه گر است.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه بصیرت عامل نجات است، اضافه کرد: عقلانیت دینی و متون فاخر دینی حکم می کند که فتنه از آن طرف باعث ترویج فساد می شود و انسانی که بصیرت ندارد جاذبه های فتنه آن را جذب می کند و اما انسان هایی که بصیرت دارند و عالم هستند در فتنه جذب نمی شوند و بلکه در برابر فتنه ها به مانند آهن آب دیده و فولاد می ایستند و اقدام به روشنگری می کنند.

وی با عنوان اینکه نیروی انتظامی یکی از ارکان جمهوری اسلامی ایران است، بیان کرد: بصیرت به معنای به جا رفتار کردن و فکور بودن در عرصه کلان و جزیی زندگی خانوادگی و اجتماعی، سیاسی، اداری و اقتصادی است و انسان ها می بایست در منظومه زندگی خود دارای بصیرت کلان باشند و کسانی در منظومه کلان زندگی موفق تر هستند که بصیرت و زندگی دینی داشته باشند و پیامبر اسلام (ص) و حضرت امیرالمومنین علی (ع) الگویشان باشد و باید مراقب بود که در کلان زندگی نباید گناه کنیم و دروغ بگوییم.

مولف کتاب قرآنی «پایان دنیا در کلام خدا» با تاکید بر اینکه ولایتمداری یکی از اصل اساسی در جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: جهالت کبری همواره در مقابل بصیرت عظما قرار دارد و کسانی گرفتار جهالت کبری می شوند که زندگی خود را به دنیاگرایی بسپارند و لذا انسان در شرایط گمراهی باید سمت ولایت فقیه برود تا از گزند فتنه ها و گمراهی در امان باشد.

امام جمعه بوشهر  ولایی بودن و اسلامی بودن را باعث اقتدار و محبوبیت مردمی نیروی انتظامی برشمرد و افزود: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران حافظ حریم امنیت مردم و جامعه و خادم ملت هستند که فرمانده آن مقام معظم رهبری نائب امام زمان (عج) و حامی مردم مسلمان ایران هستند.

تجلیل از خانواده شهید داود بنوی

گفتنی است: در پایان آئین افتتاحیه هشتمین دوره بصیرت تمرکزی استانی که با حضور بیش از 200 نفر پلیس در حال برگزاری است از خانواده شهید داود بنوی که در 21 فروردین 1380 در کهنوج کرمان به شهادت نائل آمدند توسط امام جمعه بوشهر  تجلیل شد.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44081

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین