یکشنبه 30 تیر سال 1398 Sun, 21 Jul 2019 22:13:04 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 43538       تاریخ : 1397/08/27 11:28:59
غیرقانونی بودن برپایی مجمع اتحادیه تشکل‌های قرآنی/ شورای توسعه مقتدرانه عمل کند
بهبودی تأکید کرد:

غیرقانونی بودن برپایی مجمع اتحادیه تشکل‌های قرآنی/ شورای توسعه مقتدرانه عمل کند

دبیر کمیته پیگیری اتحادیه مدغم کشوری ضمن تأکید بر غیرقانونی بودن مجمع عمومی اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور، از شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور خواست تا در این زمینه مقتدرانه عمل کند.

به گزارش مبشرین به نقل از ایکنا؛ حسین بهبودی، دبیر کمیته پیگیری اتحادیه مدغم کشوری، درباره موضوع برپایی مجمع عمومی اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور که با وجود منع‌های قانونی اعلام شده ۲۵ آبان‌ماه در مشهد برگزار شده، اظهار کرد: متأسفانه با وجود اینکه شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور نظر خود درباره این اقدام را اعلام کرده بود، این مجمع به صورت کاملاً غیرقانونی برگزار شد.
دبیر کمیته پیگیری اتحادیه مدغم کشوری ضمن تأکید بر اینکه حضور افراد در این مجمع نیز غیرقانونی بوده است، ادامه داد: از شورای توسعه فرهنگ قرآنی، که نهاد بالادستی فعالیت‌های قرآنی کشور است، انتظار می‌رود تا خیلی قاطعانه و مقتدرانه با این اقدام برخورد کند.
بهبودی تصریح کرد: متأسفانه این‌گونه اقدامات تنها باعث می‌شود تا مؤسسات قرآنی سراسر کشور و به تبع آن بخش وسیعی از فعالیت‌های قرآنی بلاتکلیف بمانند و این جامعه قرآنی است که در این میان دچار خسران و ضرر می‌شود.
دبیر کمیته پیگیری اتحادیه مدغم کشوری گفت: چطور می‌شود که برخی از دوستان تا دیروز در تمامی جلسات هیئت رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت کشور شرکت می‌کردند در حالی که تمام اسناد این جلسات نیز موجود است، اما امروز برخلاف گذشته عمل می‌کنند و مصوبات و برنامه‌های هیئت را قبول نداشته باشند؟
بهبودی با بیان اینکه فعالیت هیئت رسیدگی به امور مؤسسات طبق قانون لازم‌الاجراست، تأکید کرد: مدتی پیش بنا به درخواست اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور، پروانه این اتحادیه از سوی هیئت رسیدگی به امور مؤسسات صادر شد، ولی امروز برخی از دوستان در اتحادیه اعلام می‌کنند که تحت نظر هیئت نیستیم!
وی در پایان اظهار امیدواری کرد که با پیگیری قاطعانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور این مشکلات برطرف شود تا تمامی مؤسسات قرآنی در سراسر کشور از بلاتکلیفی درآمده و زمینه برای فعالیت قرآنی هرچه بهتر و اثرگذارتر مؤسسات فراهم شود.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=43538

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین