دوشنبه 28 مرداد سال 1398 Mon, 19 Aug 2019 08:29:04 GMT
کد خبر : 42240       تاریخ : 1397/08/17 14:39
برپایی مراسم عزاداری دهه آخر ماه صفر در کشمیر هند

برپایی مراسم عزاداری دهه آخر ماه صفر در کشمیر هند

هزاران نفر از مسلمانان کشمیر همزمان با فرا رسیدن ۲۸ صفر، سالروز رحلت پیامبر اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) در آئین‌های عزاداری و سوگواری که به مدت سه روز در این منطقه برگزار می‌شود،‌ شرکت می‌کنند.

به گزارش مبشرین به نقل از ایکنا؛ مراسم عزاداری سالروز رحلت پیامبر اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)  روز گذشته، ۱۶ آبان (۷ نوامبر) در کشمیر هند برگزار شد.

عزاداران در شهرهای مختلف کشمیر از جمله سرینگر، بدگام، ماگام و به ویژه شهر کارگیل در مراسم عزاداری که به این منظور برپا شده بود شرکت کردند و به سینه‌زنی و مرثیه‎خوانی پرداختند.

پیشاپیش دسته‌های عزاداری، تصاویر بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب دیده می‌شد. همچنین پارچه‌نوشته‌هایی که روی آنها سخنان رهبر معظم انقلاب و امام راحل با موضوع اهمیت عزاداری و شعارهای ضداستکباری به زبان هندی و انگلیسی نوشته شده بود حمل می‌شدند. در این راستا، نیروهای امنیتی در طول مسیر امنیت عزاداران را تامین کردند.

برپایی مراسم عزاداری رحلت پیامبر طی سه روز در هند

مراسم مشابهی از شب ۱۵ آبان تا پاسی از شب ۱۶ آبان در حسینیه‌ها و مساجد منطقه برگزار شد و مردم علاوه بر عزاداری به سخنرانی رهبران مذهبی و سخنرانان گوش می‌دادند. شاعران نیز با خواندن اشعار، مرثیه و نوحه در این مراسم حضور داشتند.

برپایی مراسم عزاداری رحلت پیامبر طی سه روز در هند

همچنین مراسم عزاداری پیامبر گرامی اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) از شب ۱۵ آبان به مدت سه روز و با حضور مسئولان نهادهای ایرانی، خانواده‌های ایشان و ایرانیان مقیم هند در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در دهلی‌نو برپا می‌شود.

برپایی مراسم عزاداری رحلت پیامبر طی سه روز در هند

گفتنی است، به دلیل همزمان شدن مراسم مذهبی هندوها (هولی) با این مناسبت، برنامه عزاداری و سوگواری در دیگر شهرهای هند  طی امروز، ۱۷ آبان (۸ نوامبر) برگزار می‌شود.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=42240

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین