دوشنبه 30 اردیبهشت سال 1398 Mon, 20 May 2019 21:35:42 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 42234       تاریخ : 1397/08/15 10:15:43
رئیس جمهور آمریکا گرفتار اوهام و خیالات است
آیت‌الله مکارم شیرازی:

رئیس جمهور آمریکا گرفتار اوهام و خیالات است

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه رئیس جمهور آمریکا مدام به ملت خودش دروغ می‌گوید، اظهار کرد: رئیس‌جمهور آمریکا گرفتار یک مشت اوهام و خیالات است و برخلاف تصور او، بحمدلله ایران به عنوان یک کشور نیرومند در منطقه ایستاده است.

به گزارش مبشرین به نقل از ایکنا؛ این مرجع تقلید در دیدار لوئیس فراخان، رهبر جنبش امت اسلام در آمریکا، با اشاره به توضیحات ارائه شده از سوی وی، تصریح کرد: این توضیحات نشان می‌دهد شما اطلاعات عمیقی از گذشته و حال جامعه مسلمین دارید و نشان می‌دهد که علاقه شدیدی به حضرت مهدی(ع) دارید و بحمدلله راه را درست رفته اید و آینده خوبی خواهید داشت، شما می‌توانید به سیاه پوستان مظلوم آمریکا کمک کنید و حق آنها را از ظالمان و ستمگران بگیرید.

وی در ادامه گفت: من چند نکته را در اینجا لازم می‌دانم عرض کنم، نخست این که در حال حاضر بین شیعه و سنی اختلافی نیست، بویژه در برنامه اربعین حسینی، شیعه، سنی و حتی مذاهب دیگر شرکت داشتند، همه ما درک کرده‌ایم که باید دست اتحاد به هم بدهیم و اگر این مهم همواره مورد توجه باشد دشمن را درهم می‌شکنیم.

آیت الله مکارم شیرازی با انتقاد از سیاست‌های دولتمردان آمریکایی، اظهار کرد: آمریکا کشوری است که هم به مردم خودش و هم به مردم دنیا ظلم می‌کند؛ معقتدیم چنین حکومتی باقی نخواهد ماند، به دلیل این که معتقدیم ظلم پایدار نیست؛ بنابراین دیر یا زود اینها برچیده می‌شوند و ان شاءالله آینده در اختیار حق طلبان خواهد بود.

این مرجع تقلید با بیان این که رئیس جمهور آمریکا مدام به ملت خودش دروغ می‌گوید، عنوان کرد: رئیس جمهور آمریکا گرفتار یک مشت اوهام و خیالات است، او می‌گوید ما برجام را قبول نکردیم و ایران متلاشی شد، کجای ایران متلاشی شد؟ ایران بحمدلله به عنوان یک کشور نیرومند در منطقه ایستاده است.

وی در واکنش به ادعای آمریکایی‌ها که حربه تحریم را برای کشاندن ایران پای میز مذاکره مطرح می‌کنند، افزود: محال است جمهوری اسلامی ایران با آمریکا مذاکره کند زیرا ما یک سال و نیم در قالب برجام مذاکره کردیم اینها در یک ساعت همه چیز را رها کردند و تعهدات شان را زیر پا گذاشتند؛ به چنین افرادی چه کسی می‌تواند اطمینان کند؟.

وی تاکید کرد: سایر مردم دنیا هم نمی توانند به چنین دولتی اعتماد کنند؛ تاکید می‌کنیم کسی که به این راحتی تعهداتش را زیر پا می‌گذارد به هیچ وجه قابل اعتماد نیست.

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به وارونه نشان دادن شرایط کشور و ملت ایران در رسانه های غربی، در این خصوص گفت: چهره ای که غربی ها از ایران در رسانه ها نشان می‌دهند واقعیت ندارد، وقتی خبرنگاران و دیگر افراد وارد کشور ما می‌شوند و واقعیات کشور ما را از نزدیک می‌بینند کاملا مشاهده می‌کنند ایرانی را که آنها می‌بینند با ایرانی که در رسانه های غربی است کاملاً متفاوت است.

آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کرد: ما معتقدیم دروغ فروغ ندارد و به جایی نمی رسد، همان گونه که در قرآن کریم تصریح شده«ان الارض یرثها عبادی الصالحون» زمین را بندگان صالح مالک خواهند شد. ان شالله با ظهور حضرت مهدی(عج) همه زمین زیر پرچم عدل الهی قرار خواهد گرفت.

این استاد برجسته حوزه در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این که باید با هوشیاری و حفظ وحدت نقشه های دشمن را بشناسیم و خنثی کنیم، یادآورشد: مهم این است از شعارهای دروغین دشمن نهراسیم و بدانیم آنها هر چه توانسته اند انجام داده اند اما به جایی نخواهند رسید.

وی تحریم جمهوری اسلامی و ملت ایران از سوی آمریکایی ها را مساله جدیدی ندانست و گفت: آنها چهل سال است که با ما دشمنی می‌کنند اما نتوانسته اند کاری از پیش ببرند و در چهل سال آینده هم کاری از پیش نخواهند برد.

آیت‌الله مکارم شیرازی خطاب به لوئیس فراخان رهبر جنبش امت اسلام در آمریکا تصریح کرد: امیدواریم آنچه شما از کشور ما دیده اید برای دوستان و پیروان خود در آمریکا نقل کنید.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به برگزاری چندین کنگره برای تبیین ماهیت جریان‌های تکفیری با حضور اندیشمندان و علمای جهان اسلام در سال های گذشته در شهر مقدس قم، افزود: ما در سال های گذشته چند کنگره با حضور اندیشمندان و بزرگان جهان اسلام برگزار و در باره خطرات تکفیری ها، داعش و امثال این گروه تروریستی بحث و تبادل نظر کردیم و تاکید داشتیم که تکفیری ها تنها با نیروی نظامی از بین نمی روند و علمای اسلام باید ماهیت فکر و اندیشه اینها را برملا کنند. ما معقتدیم پایان عمر تکفیری ها نزدیک شده است و در آینده خواهیم دید که خبری از تکفیری ها و مدافعان شان نخواهد بود.

آسیب‌های اربعین شناسایی و رفع شود

بنابر این گزارش، این مرجع تقلید همچنین امروز در دیدار معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور و دبیر ستاد اربعین عنوان کرد: اربعین به یک مسئله مهم اجتماعی و حتی جهانی تبدیل شده است و آثار و برکات بسیاری دارد و یک سرمایه بزرگی است که با خون دل به دست ما رسیده است و باید از آن بهره‌برداری لازم صورت گیرد.

وی افزود: خیلی از مصداق‌ها مانند تعداد، پذیرایی و اتحاد در این حماسه، از برترین‌ها است و باید متناسب با آن برنامه‌ریزی کرد، برنامه اربعین ۲۰ یا ۳۰ برابر حج است و هر میزانی که برای حج برنامه‌ریزی و زحمت کشده می‌شود، برای اربعین باید ۲۰ برابر برنامه‌ریزی شود.

این مرجع تقلید شیعه بیان کرد: هر برنامه‌ای ممکن است یکسری آسیب‌هایی داشته باشد و این آسیب‌ها را باید بررسی کرد و جلوی آن را گرفت تا این نعمت بزرگ بدون آسیب مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

وی ادامه داد: باید زیرساخت‌های لازم برای رفع نیاز زائران اربعین پاسخگو باشد و در نظر گرفته شود زیرا ممکن است تعداد زائرین افزایش یابد.
آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کرد: دشمنان از اجرای این حماسه بزرگ خشمگین می‌شوند، دشمن به دنبال سم‌پاشی و بهانه‌جویی از از این برنامه عظیم است و نباید بهانه‌ای به دست آن‌ها داد.

وی با بیان اینکه اخبار حماسه اربعین باید به صورت جهانی منعکس شود، گفت: رسانه‌های دنیا به دنبال بایکوت کامل حماسه اربعین هستند و ما باید تلاش کنیم که این حماسه را به شکل مناسب خبررسانی کنیم تا تمام مردم دنیا با این حماسه بزرگ آشنا شوند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه صحنه‌های بسیار ناب و بی‌سابقه‌ای در این حماسه رخ می‌دهد و باید مستند مناسبی از آن به چند زبان تهیه و در رسانه‌های مختلف منعکس شود تاکید کرد: بعد از روز اربعین یک مرتبه همه چیز تعطیل می‌شود و باید موکب‌های ایرانی و عراقی چند روز بعد از اربعین نیز به ارائه خدمات بپردازند تا زائرین با مشکل مواجه نشوند، همچنین باید موکب‌هایی در مرزها احداث شود تا به زائرین خدمات ارائه کنند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=42234

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین