شنبه 30 شهریور سال 1398 Sat, 21 Sep 2019 07:39:36 GMT
کد خبر : 42225       تاریخ : 1397/08/15 00:17
تعلیق حساب توئیتری سیاستمدار اسلام‌ستیز هلندی
بنیاد اسلامی «TICF» خواستار شد؛

تعلیق حساب توئیتری سیاستمدار اسلام‌ستیز هلندی

یک بنیاد اسلامی در هلند خواستار اخراج گرت ویلدرز، سیاستمدار افراط‌گرای اسلام‌ستیز این کشور از شبکه اجتماعی توئیتر و تعلیق حساب توئیتری وی شد.

به گزارش مبشرین به نقل از ندرلندزتایم؛ فدراسیون فرهنگی ترکی - اسلامی (TICF) که  اداره ۱۴۴ مسجد وابسته به ترکیه را در هلند تحت نظر دارد، خواستار مسدود شدن حساب توئیتری گرت ویلدرز (Geert Wilders)، رهبر حزب آزادی (PVV) هلند شد که پیش از این بارها به خاطر اظهارات ضد اسلامی خود با انتقاد شدید مسلمانان روبرو شده است.
 
بنا به اعلام این فدراسیون، بیشتر مطالب منتشر شده توسط ویلدرز بر خلاف قوانین توئیتر است. «اژدر کوزه»، وکیل این نهاد اسلامی گفت: اگر توئیتر حساب این سیاستمدار عوام‌فریب را مسدود نکند، به دادگاه شکایت می‌کنیم.
 
کوزه گفت: این فدراسیون همچنین قصد دارد در چهار کشور ترکیه، مراکش، پاکستان و اندونزی علیه توئیتر شکایت کند؛ بر اساس قوانین این چهار کشور، بسیاری از اظهارات آقای ویلدرز جرم حساب می‌شود. توئیتر به پایگاهی برای تبلیغات نفرت‌پراکنانه این فرد تبدیل شده است.

پیش از این در ماه مارس، سازمان دیانت ترکیه که فدراسیون مذکور وابسته به آن است به خاطر انتشار ویدئویی از ویلدرز که در آن اسلام را دین تبعیض، ترور و خشونت خوانده بود، شکایت کرد.

ويلدرز همچنین در اكتبر سال ۲۰۱۰ در پی تنظيم شكوائيه‌ای از سوی اتحاديه مسلمانان هلند و گروهی از شهروندان ميانه‌رو هلندی و مخالفان اهانت به اديان، محاکمه شده بود.

  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=42225

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین