جمعه 3 خرداد سال 1398 Fri, 24 May 2019 19:53:07 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 42224       تاریخ : 1397/08/15 25:56
انتقاد اسلام‌گرایان مراکش از‌ بازی عربستان با پرونده خاشقچی

انتقاد اسلام‌گرایان مراکش از‌ بازی عربستان با پرونده خاشقچی

جماعت «عدالت و احسان» به‌عنوان بزرگترین حزب اسلامی مراکش، خیانت سعودی‌ها در قتل جمال خاشقچی، نویسنده و روزنامه‌نگار منتقد سعودی را محکوم و این حادثه را جنایتی تمام‌عیار توصیف کرد.

به گزارش مبشرین به نقل از خبرگزاری آناتولی؛ در حالی که دولت مراکش همسو با برخی کشورهای عربی همچون امارات، بحرین، مصر و کویت تاکنون درباره قتل جمال خاشقچی سکوت کرده است، اما جماعت «عدالت و احسان» به‌عنوان بزرگترین حزب اسلامی معارض این کشور با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: جمال خاشقچی در جنایتی وحشیانه و با نیرنگ و فریب به قتل رسیده است.

این جماعت همچنین جنایت ترور سیاسی مخالفان، روزنامه‌نگاران و صاحبان اندیشه را که آخرین آنها جمال خاشقچی بوده است، محکوم کرد.

بزرگترین حزب اسلامی مراکش در ادامه این بیانیه، گسترش عادی‌سازی روابط همه‌جانبه با رژیم صهیونیستی، ادامه محاصره ظالمانه غزه با همراهی قدرت‌های بین‌المللی، یهودی‌سازی قدس، هتک حرمت مقدسات این شهر و  کشتار دسته‌جمعی مسلمانان میانمار را محکوم کرد.

گفتنی است؛ جمال خاشقچی، نویسنده و روزنامه‌نگار منتقد سعودی روز سه‌ شنبه (دهم مهرماه) پس از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول برای انجام امور شخصی ناپدید شد و عربستان پس از گذشت چندین روز و بالاگرفتن اعتراضات بین‌المللی، به مرگ جمال خاشقجی در پی مشاجره لفظی در کنسولگری این کشور در استانبول اعتراف کرد.

عبدالله و صلاح، از فرزندان خاشقچی به تازگی در گفت‌وگو با شبکه «سی ان ان» از مقامات سعودی خواستند جنازه پدرشان را پس بدهند تا جسد وی در قبرستان بقیع و در کنار سایر بستگان درگذشته او دفن کنند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=42224

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین