دوشنبه 30 اردیبهشت سال 1398 Mon, 20 May 2019 21:22:47 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 41073       تاریخ : 1397/08/09 11:44:43
بازتاب مراسم اربعین در رسانه‌های جهان

بازتاب مراسم اربعین در رسانه‌های جهان

مراسم اربعین حسینی در رسانه‌های مختلف جهان بازتاب مختلفی داشته است، البته این راهپیمایی عظیم، چنانکه در شأن و درخور عظمت آن باشد، در رسانه‌های مختلف منعکس نمی‌شود و اغلب به صورت پراکنده بدان اشاره می‌شود.

به گزارش مبشرین به نقل از ایکنا؛ پایگاه خبری BBC مراسم راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی را در شبکه‌های اجتماعی بررسی کرده و گزارش مختصری درباره هشتگ‌های «اربعین، زیارت، کربلا، مقدس» ارائه داده است. همچنین همین پایگاه خبری، تعداد زائران را بیش از ۱۵ میلیون نفر اعلام کرده که از ۶۰ کشور جهان خود را به این سرزمین مقدس رسانده‌اند.

 

بازتاب مراسم اربعین در رسانه‌های جهان

پایگاه خبری الشروق نیز در خبری با عنوان «شیعیان در عراق مراسم اربعین حسینی را زنده می‌دارند» از برگزاری مراسم اربعین حسینی در کربلا با اقدامات شدید امنیتی خبر داده و اشاره کرده است که نیروهای امنیتی عراق در کنار نیروهای حشد الشعبی و ۴۰ بالگرد برای تأمین امنیت مراسم اربعین در کربلای معلا و اطراف این شهر، حضور دارند. همچنین به وسایل حمل و نقل تهیه شده برای خدمت به زائران نیز اشاره کرده است.

بازتاب مراسم اربعین در رسانه‌های جهان

پایگاه خبری ابوظبی به جمعیت میلیونی زائران اربعین در شهر مقدس کربلا اشاره کرده است، همچنین از نیروهای امنیتی که در جای جای حرم مقدس حسینی و کربلای معلا و اطراف این شهر، مستقر شده‌اند و نیز از سایر خدمات ارائه شده به زائران در سراسر مسیر پیاده روی از جمله خدمات بهداشتی، خبر داده است.

پایگاه خبری Francheval گزارشی از مرز مهران و ابراز رضایت و خوشحالی ایرانیان در خدمت رسانی به زائران اربعین ارائه کرده و نیز تاکید کرده که صدها داوطلب برای خدمت رسانی به زائران در مرز مهران مستقر هستند. این روزنامه از حضور روحانیانی که برای خدمت به زائران آماده هستند، سخن گفته است.   

 

بازتاب مراسم اربعین در رسانه‌های جهان

پایگاه خبری «فرانس ۲۴» نیز با اشاره به انبوه جمعیت میلیونی زائران ملیت‌های مختلف در حرم حسینی و کربلای معلا در میان تدابیر شدید امنیتی خبر داده است. این پایگاه خبری همچنین اعلام کرده که بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار ایرانی برای زیارت اربعین وارد عراق شده‌اند و جملاتی نیز در توصیف زنان، مردان و کودکان عزاداری که بعد از راهپیمایی طولانی در بین الحرمین مشغول عزاداری هستند و نیز از موکب‌های مستقر در مسیر زائران برای ارائه خدمات به آنها نوشته است. این پایگاه خبری همچنین تاکید کرده که خیابان‌های اصلی شهر کربلا از انبوه زائران سیاه رنگ شده است.

پایگاه خبری ترکی «ینی شفق» نیز با اشاره به خنثی شدن عملیات انتحاری روز گذشته در عراق اعلام کرد که ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار ایرانی برای گرامیداشت مراسم اربعین حسینی وارد خاک عراق شده‌اند.

بازتاب مراسم اربعین در رسانه‌های جهان

پایگاه خبری «اخبار مصر ۲۴» هم خبری از حرکت دسته‌های عزاداری هیئت‌های دانشجویان از دانشگاه تهران به سمت بیت رهبری داد.

بازتاب مراسم اربعین در رسانه‌های جهان

همزمان با فرا رسیدن اربعین سالار شهیدان(ع)، مسئولان عراقی از ورود بی‌سابقه زائران حسینی به کربلای معلی خبر می‌دهند. استانداری کربلا اعلام کرده که بیش از ۱۵ میلیون زائر تا شب گذشته وارد این استان شده‌اند و شمار آنها هر لحظه رو به افزایش است.

اربعین امسال به دلیل افزایش چشمگیر زائران خارجی و نیز رشد بالای تعداد کلی زائران وارد شده به کربلا با سال‌های قبل متفاوت شده است. بنا به گفته مسئولان عراقی، بیشتر زائران خارجی اربعین ایرانی هستند و تعداد شرکت کنندگان از کشورهای مختلف از ۳۰ کشور به ۶۰ کشور افزایش یافته است.

بنا بر اعلام مسئولان استان کربلا بیش از ۱۰ هزار موکب، امسال در کنار دستگاه‌های دولتی و استانی کار خدمات‌رسانی به زائران را بر دوش گرفته‌اند که این خدمات‌دهی تا روزهای بعد از اربعین نیز ادامه خواهد داشت.

هزاران نفر از افغانستان، پاکستان، قفقاز، کشورهای شورای همکاری خلیج فارس، کشورهای عربی مانند یمن و لبنان و کشورهای دیگری مثل آفریقای جنوبی، چین، سنگاپور، نیوزیلند و تانزانیا برای شرکت در این مراسم خود را به کربلا رسانده‌اند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=41073

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین