یکشنبه 30 تیر سال 1398 Sun, 21 Jul 2019 21:46:55 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 40837       تاریخ : 1397/08/02 11:13:33
این روزهای مرز چذابه+ عکس

این روزهای مرز چذابه+ عکس

مرز چذابه این روزها شاهد حرکت زائران اربعین حسینی برای رسیدن به کربلاست و تردد در این مرز نسبت به مرز مهران با آرامش و سرعت بیشتری در حال انجام است.

به گزارش مبشرین به نقل از ایکنا؛ با توجه به خبرهایی مبنی بر نامساعد بودن شرایط آب و هوایی طی روزهای گذشته در مرز مهران، خبرنگار ایکنا سفر اربعین خود را از مرز چذابه آغاز کرد که مشروح آن در ادامه از نظر می‌گذرد.
 
پیش از ورود به اولین محل کنترل گذرنامه و روادید در مرز چذابه، موکب‌های ایرانی حضور دارند که از زائرین امام حسین(ع) با احترام ویژه‌ای پذیرایی می‌کنند. فضای معنوی بسیار خوبی در این محل حاکم است، تقریبا در مسیری حدود ۲ کیلومتر موکب‌های ایرانی قرار دارند، پس از طی این فاصله، زائران وارد اولین محل بررسی گذرنامه و روادید توسط نیروهای ایرانی می‌شوند و مراحل بررسی مدارک مورد نیاز جهت سفر توسط مأموران ایرانی طی چند مرحله و با دقت بالایی انجام می‌گیرد.
 
لازم به ذکر است روند کنترل مدارک در مرز چذابه با سرعت انجام می‌شود و معطلی خاصی وجود ندارد.
 
به طور کلی می‌توان گفت بحث خروج زائران از مرز چذابه نسبت به مرز مهران با سرعت بالاتری انجام می‌شود، پس از آنکه نیروهای ایرانی مهر خروج را روی گذرنامه ثبت کردند و زائران از نقطه صفر مرزی خارج شدند نوبت به بررسی گذرنامه و روادید توسط نیروهای امنیتی عراق می‌رسد ک در آن مرحله نیز روند بررسی مدارک به خوبی انجام می‌شود.
 
پس از آنکه مأموران عراقی مهر ورود را بر روی گذرنامه ثبت کردند  تا اولین نقطه کنترل مرزی باید مسافتی حدود ۳ کیلومتر به صورت پیاده طی شود.
 
به دلیل اینکه سیستم حمل و نقل عراق با ایران متفاوت است و پیشرفته نیست تعداد ون‌ها یا اتوبوس‌های حاضر در آن محل محدود است. البته برخی عراقی‌ها وجود دارند که به صورت خودجوش زائران ایرانی را رایگان با وسایل نقلیه خود تا نجف می‌رسانند.
 
یکی از مسائلی که بهتر است زائران اربعین در سفر به آن دقت کنند این است که دینار عراق را با خود به همراه داشته باشند چون معمولا ون‌هایی که برای حمل مسافر تا محل می‌آیند کرایه ۲۰‌ هزار دینار برای هر نفر را پیشنهاد می‌دهند و ترجیح می‌دهند که دینار عراق دریافت کنند.
 
از مرز چذابه تا شهر نجف موکب‌های عراقی نیز در مسیر حضور دارند که از زوار اربعین را با صمیمیت و احترام ویژه‌ای پذیرایی می‌کنند.
مرز چذابه آرام و همچنان سریع
این روزهای مرز چذابه به روایت ایکنا
 
این روزهای مرز چذابه به روایت ایکنا
 

  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=40837

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین