سه شنبه 4 تیر سال 1398 Tue, 25 Jun 2019 08:35:06 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 40199       تاریخ : 1397/07/19 09:20
استقرار یک روحانی در موکب‌ها برای پاسخگویی به سئوالات زائران اربعین

استقرار یک روحانی در موکب‌ها برای پاسخگویی به سئوالات زائران اربعین

عضو کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین کشور گفت: موکب داران باید بعد از استقرار موکب در محل‌های از قبل تعیین شده، یک روحانی برای پاسخ به سئوالات شرعی و اقامه نمازهای یومیه و انجام دیگر مسائل فرهنگی به همراه داشته باشند.

به گزارش مبشرین به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام مسعود حاجی ابراهیمی در همایش فرهنگی آموزشی طلایه‌داران اربعین حسینی در استان بوشهر با بیان اینکه تجمع و پیاده‌روی اربعین یک حرکت خودجوش و کاملا مردمی است، اظهار داشت: ستاد اربعین تلاش دارد این تجمع بزرگ مسلمانان جهان را ساماندهی تا خدمات بهتری به زائران  امام حسین(ع) توسط خادمین ارائه شود.

وی با تاکید بر استقرار یک روحانی در موکب‌ها برای پاسخگویی به سئوالات زائران افزود: موکب داران باید بعد از استقرار موکب در محل‌های از قبل تعیین شده، یک روحانی برای پاسخ به سئوالات شرعی و اقامه نمازهای یومیه و انجام دیگر مسائل فرهنگی به همراه داشته باشند.

حاجی‌ابراهیمی از ارائه خدمات یکسان در اربعین حسینی خبرداد و با تاکید بر پرهیز از هرگونه اختلاف و تفرقه بیان کرد: همه قومیت‌ها و سلایق در مراسم راهپیمایی و پیاده‌روی اربعین حسینی به صورت یکدست خدمت‌رسانی می‌شوند.

عضو کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین کشور با اشاره به اجرای طرح نائب الشهید تاکید کرد: زائران سیدالشهدا(ع) می‌توانند با ثبت نام در سامانه نائب الشهید در سفر زیارتی اربعین حسینی به نیابت از یک شهید زیارت کنند.

وی به تشریح سیاست‌ها و اهداف کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین در راستای اجرای بهینه و مطبول زیارت اربعین حسینی توسط زائران و ارتقاء معلومات آنان پرداخت.

حجت‌الاسلام مسعود حاجی‌ابراهیمی احترام به تمامیت ارضی عراق، احترام به مرجعیت شیعه و پرهیز از هرگونه حرکت اختلاف برانگیز را به‌عنوان مسائلی یاد کرد که می‌تواند کمک شایانی به برگزاری کیفی این همایش جهانی کند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=40199

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین