سه شنبه 4 تیر سال 1398 Tue, 25 Jun 2019 08:33:32 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 40179       تاریخ : 1397/07/18 25:45
همایش فرهنگی آموزشی طلایه داران اربعین حسینی استان بوشهر برگزار شد+تصاویر

همایش فرهنگی آموزشی طلایه داران اربعین حسینی استان بوشهر برگزار شد+تصاویر

با حضور عضو کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین کشور، همایش فرهنگی آموزشی طلایه داران اربعین حسینی استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش مبشرین، همایش فرهنگی آموزشی طلایه داران اربعین حسینی استان بوشهر ۱۷ مهر ۹۷ با حضور آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، حجت‌الاسلام مسعود حاجی ابراهیمی عضو کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین کشور، مجید خورشیدی، معاون سیاسی امنیتی استاندار، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر و سایر مقامات استانی و موکب داران اربعین در سالن اجتماعات مجتمع شهدای خلیج فارس بوشهر برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در این همایش با تشریح ابهاد و زوایای حرکت عظیم زیارت اربعین اظهار داشت: اساس حرکت حضرت امام حسین (ع) صبغه ی فرهنگی دارد.آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در ادامه سخنان خود افزود: جهان آینده به نام امام حسین (ع) رقم خواهد خورد و مانایی نام آن حضرت به همین دلیل است که تنها راه سعادت و رستگاری در دنیا و آخرت راه امام حسین (ع) است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود پیاده روی اربعین حسینی را به‌عنوان یکی از بزرگترین ابعاد منظومه هدایت حسینی عنوان کرد و هر حرکت کوچکی را هم در این مسیر دارای اجر و قرب فراوان الهی دانست.

در بخش دیگری از این همایش عضو کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین کشور به تشریح سیاست ها و اهداف این کمیته در راستای اجرای بهینه و مطبول زیارت اربعین حسینی توسط زائران و ارتقاء معلومات آنان پرداخت.حجت‌الاسلام مسعود حاجی ابراهیمی احترام به تمامیت ارضی عراق، احترام به مرجعیت شیعه و پرهیز از هرگونه حرکت اختلاف برانگیز را به‌عنوان مسائلی یاد کرد که می تواند کمک شایانی به برگزاری کیفی این همایش جهانی کند.

در بخش دیگری از این همایش مجید خورشیدی، معاون سیاسی امنیتی استاندار با ارائه اخرین نکات امنیتی به زائران حسینی خواستار حفظ وحدت اسلامی از طرف آنان شد.

حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر و رئیس کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین استان در ابتدای این همایش در سخنانی ضمن خیر مقدم به حضار به تبیین اهداف همایش پرداخت.تلاوت قرآن کریم، اجرای سرود جمهوری اسلامی، مداحی حاج حسن توزی از مداحان برجسته اهل بیت عصمت و طهارت استان و پخش کلیپ هایی در خصوص بایسته های اربعین حسینی از دیگر بخش های این همایش بودند.

گفتنی است، در خاتمه این همایش نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حجت‌الاسلام مصلح، امام جمعه برازجان اقامه شد.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=40179

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین