دوشنبه 27 خرداد سال 1398 Mon, 17 Jun 2019 21:34:33 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 40128       تاریخ : 1397/07/17 12:19:16
مسجد هشت ضلعی در ترکیه، به جاذبه گردشگری تبدیل شده است

مسجد هشت ضلعی در ترکیه، به جاذبه گردشگری تبدیل شده است

یک مسجد هشت ضلعی با گنبد الهام گرفته از چادرهای ترکی «اتاق» در شهر آقچه کوچه در استان دوزچه ترکیه، به خاطر معماری منحصر به فردش به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده است.

به گزارش مبشرین به نقل از دیلی صباح، یک مسجد با هشت ضلعی با گنبدی که به الهام از چادرهای ترکی قدیمی ساخته شده است به خاطر شکل منحصر به فردش به جاذبه توریستی در ترکیه تبدیل شده است.

این مسجد که در شهر آقچه کوچه در استان دوزچه در ترکیه واقع شده و بنایی هشت ضلعی دارد با معماری سلجوقی و گنبد خاص آن به الهام از چادرهای ترکی «اتاق» بنا شده است.

ساخت این مسجد در سال 1989 توسط ارگن سوبازي، معمار ترک تبار آغاز شد و در سال 2004 افتتاح گردید. سقف مسجد به الهام از چادرهای ترکی سلجوقی ساخته شده است و طرح منحصر به فرد گنبد سبب تبدیل شدن آن به یک جاذبه گردشگری در این شهر شده است.

این مسجد که در داخل نیز به شکل هشت ضلعی است، فضایی به اندازه 300 متر مربع را در داخل و 5 هزار متر مربع را در خارج به خود اختصاص داده است و به طور همزمان ظرفیت برپایی نماز برای 5 هزار نفر را دارد.

مراد بیکی، رئیس بنیاد حمایت و ساخت مسجد در این باره به خبرنگاران گفت: گردشگران و مردم از ادیان مختلف  برای بازدید از این مسجد می آیند.

وی با بیان اینکه واکنش های مثبتی از بازدید مسجد داشته است گفت: چنین مسجدی در ترکیه و جهان منحصر به فرد است. وقتی مردم وارد مسجد می شوند می توانند تمام بخش های آن را ببیند و هیچ ستونی در داخل مسجد وجود ندارد.

وی افزود: هرچند آقچه کوچه یک منطقه کوچک در ترکیه است، اما ناحیه ای گردشگری محسوب می شود و مسجد ما نیز زیبایی متفاوتی به آن می دهد./حوزه


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=40128

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین